Evropská verze nové Hondy Accord zachycena (spy photos)

Příznivci japonské automobilky si přijdou na své. Honda totiž zahájila testování evropské verze modelu Accord. Nový model se bude pyšnit agresivnějším zevnějškem, který zdědila po konceptu Acura Sports 4 představeném na tokijské motorshow v roce 2005.

Pod kapotou oblíbené Hondy se objeví modernizovaný čtyřválec o objemu 2,4 l, který bude na přední kola posílat výkon kolem 210-220 koní. Ten bude k dostání se šestistupňovým manuálem nebo pětistupňovým automatem. Na trhu se ovšem později objeví i ostřejší model Type S. Podle dostupných informací bude pod kapotou také čtyřválec, ovšem s objemem 2,3 l a dopovaný turbodmychadlem – jeho výkon by měl dosáhnout hranice 260 koní, co by z Accordu dělalo soupeře pro Mazdu 6 MPS. Honda totiž pracuje i na nové verzi systému pohonu všech kol zvaném SHAWDS (Super Handling All-Wheel-Drive Systém). Verze Type S bude vybavena šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou typu DSG.

Zajímavostí je, že nový „evropský“ Accord bude nabízen s mírnými změnami i v USA jako Acura TSX. Po benzínových variantách dorazí na trh i model verze s dieselem pod kapotou. Začátek sériové produkce plánuje Honda na konec příštího roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Nová Honda Accord pro Evropu

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky