Evropská unie hodlá bojovat proti emisím nákladních a těžkých osobních vozů

Emisní norma Euro 4 a její zavedení je již na spadnutí, a tak se v Bruselu vesele diskutuje o tom, co dál. Další, přísnější norma je přichystána na rok 2008, kdy by mělo vstoupit v platnost Euro 5. To bude zhruba o pětinu přísnější, než stávající Euro 4, ale ne všem to stačí. Poslední jednání na toto téma přinesly poměrně zajímavé výsledky. Rýsuje se možnost, že i nákladní auta budou muset být vybavena speciálními filtry pevných částic a filtry, které výrazně omezí emise dusíku a oxidu uhličitého. Toto opatření a zavedení speciálních filtrů nebude pouze pro velké nákladní vozy nad 12 tun, ale pro všechny vozy nad 2,5 tuny. Tento krok jde ruku v ruce s iniciativou některých skupin, které se snaží dostat velké osobní vozy, SUV a off-roady z měst. A pokud není možné je dostat pryč, je třeba omezit jejich škodlivost. S nástupem emisní normy Euro 5 tak zřejmě přijdou i nové normy pro nákladní a těžké osobní vozy.

Tip: Přečtěte si vše o emisních normách.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků