Evropská unie chce zavést jednotný systém mýtného

V budoucnu bude na dálnicích a silnicích států, které patří do Evropské unie, platit jednotný systém výběru mýtného. Dohodli se na tom ministři dopravy členských zemí. Nyní musí návrh schválit Evropský parlament a členské státy pak budou mít dva roky na to, aby se podle nové normy zařídily. Týkalo by se to okolo 60 tisíc kilometrů komunikací. To znamená, že by automobily a kamiony nemusely mít pro každý stát jiná zařízení, která slouží výběru, ale jendo jediné.

Cena mýtného v dané zemi by se odvíjela z ekologické zátěže, nákladů na výstavbu komunikací apod., mohla by být také jiná pro nová auta, která znečišťují prostředí méně, než auta stará apod. Mýtné by bylo zavedeno u kamionů od 3,5 t, přičemž místní firmy by měly výhodu v bonusech za časté využívání „domácích“ komunikací.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků