Evropská unie: černé skříňky od roku 2009

Evropská unie by ráda zavedla jakési „černé skříňky“ pro všechny nově prodané automobily od roku 2009. Půjde o technologii, která v případě havárie vozu zajistí zavolání pomoci a udá přesnou polohu havárie. Není to nic nového, podobným zlepšovákem disponuje už např. Volvo, a myslím, že je to velmi praktické.

Ecall, jak se bude novinka nazývat, by podle EU mohla zachránit až dva tisíce životů ročně. Zatím není jasné, zda půjde o automaticky aktivovanou funkci či zda ji bude muset spustit někdo ve voze. Pravděpodobně budou možné oba režimy. Už příští rok by mělo začít testování.

Dalším bezpečnostním prvkem by mohly být radary schopné reagovat na překážku na silnici brzděním. Evropská unie si totiž dala závazek, že sníží počty nehod do roku 2010 na polovinu.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků