Evropská Toyota Corolla Cross oficiálně: Jedině s hybridem, míří na rodiny s dětmi

Toyota našla ve svém portfoliu místo pro další crossover. Zájemci si však na novinku ještě počkají.

Crossover vycházející z Corolly představila Toyota na asijském trhu už loni v létě, nyní však oficiálně potvrzuje příchod nového modelu také do Evropy. Nová Corolla Cross bude na starém kontinentu alternativou stylovému C-HR, na rozdíl od něj ale zaujme praktičtější karoserií a střídmějším designem.

Toyota přímo uvádí zaměření Corolly Cross na rodiny s dospívajícími dětmi. S platformou Corolly (TNGA-C) zapadá novinka velikostně mezi zmíněné C-HR a větší RAV4. Na délku má 4460 mm, na šířku 1825 mm a na výšku 1620 mm s rozvorem čítajícím 2640 mm (stejně jako Corolla). Objem kufru evropské verze Toyota neupřesňuje, dřívější specifikace pro Thajsko však nabízí 487 litrů.

Zatímco designem se Corolla Cross přibližuje RAV4, interiérem není daleko od standardní Corolly. Novinkou je nicméně 12,3palcový digitální přístrojový štít a velký 10,5palcový infotainment využívající poslední systém s podporou bezdrátového Apple CarPlay, pro Android Auto je stále nutný kabel.

Corolla Cross pro Evropu se stává prvním modelem značky, který dostává nejnovější pátou generaci full-hybridního ústrojí, zajišťující vyšší výkon, nižší hmotnost baterie a ještě úspornější provoz. Základem ústrojí je dvoulitrový zážehový čtyřválec v kombinaci s elektromotorem pro systémový výkon 146 kW (198 koní). Standardem je pohon předních kol, volitelný pohon 4x4 pak zajistí dodatečný elektromotor (30,6 kW/42 k) na zadní nápravě.

Full-hybrid bude pro evropskou Corollu Cross jedinou motorizací. Na obsáhlejší detaily o novém crossoveru je ale stále čas. Dodávky vozů zákazníkům plánuje Toyota až na podzim 2022.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (5) Další článek: Zemřel cestovatel Miroslav Zikmund. S Hanzelkou dobývali svět, dožil se 102 let

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,