Evropská navigace Galileo má finanční problémy

Evropský projekt Galileo, který má být alternativou amerického pozičního systému GPS, má finanční problémy. Přes původní optimistické odhady se nedaří získat kapitál ze soukromých zdrojů.

Projekt, který bude v počátku stát více než 3,4 mld. eur (přes 94 mld. korun) se měl totiž financovat z větší části ze soukromých financí. Společnosti by pak profitovaly z plateb služeb komerční sféry a své peníze by tak získaly zpět.

Celý projekt také díky technickým problémům se satelity nabírá nemalé zpoždění, a tak je více než pravděpodobné, že z bombastické navigace, budované především s nesmyslným zájmem nezávislosti Spojených státech, nezbude nic.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků