Evropská komise protestuje proti českým dálničním známkám

Už dříve jsem několikrát zmínil, že se Evropské unii příliš nelíbí, jak Česko naložilo se známkami pro kamiony. Byly zrušeny desetidenní a měsíční známky, které byly nahrazeny dražšími patnáctidenními a dvouměsíčními známkami. Ty jsou navíc dle Evropské komise příliš drahé. Proto EK hodlá zahájit proti ČR správní řízení. Evropský komisař Barrot také kritizuje rozdíl mezi cenou denní a roční známky - 250 Kč a 14 tisíc Kč. Z tohoto pohledu jsou denní známky příliš drahé.

Česko ale věří, že než se Ek rozhoupe k činu, už tu bude elektronické mýtné - ČSSD doufá, že už začátkem roku 2006. Přesto by tato situace mohla mít časem dohru u Evropského soudu...

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků