Evropská komise protestuje proti českým dálničním známkám

Už dříve jsem několikrát zmínil, že se Evropské unii příliš nelíbí, jak Česko naložilo se známkami pro kamiony. Byly zrušeny desetidenní a měsíční známky, které byly nahrazeny dražšími patnáctidenními a dvouměsíčními známkami. Ty jsou navíc dle Evropské komise příliš drahé. Proto EK hodlá zahájit proti ČR správní řízení. Evropský komisař Barrot také kritizuje rozdíl mezi cenou denní a roční známky - 250 Kč a 14 tisíc Kč. Z tohoto pohledu jsou denní známky příliš drahé.

Česko ale věří, že než se Ek rozhoupe k činu, už tu bude elektronické mýtné - ČSSD doufá, že už začátkem roku 2006. Přesto by tato situace mohla mít časem dohru u Evropského soudu...

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků