Evropané americké vozy nechtějí. Ani Corvette

Koncern General Motors v Evropě opět neuspěl. Jak jinak se dá hodnotit výsledek snahy o prosazení svých amerických značek na zdejším trhu. Před dvěma lety se americký gigant rozhodl, že to na starém kontinentu zkusí s prodejem luxusních vozů Cadillac a ve stejné době došlo i na oficiální zastoupení modelu Chevrolet Corvette. Pro který General Motors vyhradil vlastní název Corvette, aby se zákazníkům nepletl s evropským Chevroletem, bývalým Daewoo.

Jenže dva roky jsou za námi a prodeje obou značek paběrkují. U sportovního modelu Corvette by se to dalo i pochopit, protože zákazníků podobných vozů není mnoho, ale na druhou stranu 1 300 prodaných vozů, které nabízí za cenu již pod dva miliony korun opravdové sportovní svezení není zrovna povzbudivý výsledek. Původní plány totiž počítaly s výrazně většími prodejními čísly.

Podobně je na tom i zmíněný Cadillac, který v Evropě propadl ještě více. Přes oficiální síť se v EU prodalo jen 2 500 vozů, což je čtyřikrát méně, než se počítalo. Vozy, které za vcelku rozumné peníze nabízí solidní motory a výbavy prostě nejsou Evropanům po chutí.

Za oběma nezdary jsou jistě podepsány zažité (ne)pravdy o tom, že americké vozy mají velké motory s ohromnou spotřebou, neudrží se v zatáčce a nebrzdí. A s podobnými fámami se jednoduše nebojuje snadno.

Situace již došla tak daleko, že General Motors plánuje zrušit smlouvu se společností Kroymans, která se v Evropě stará o prodejní a servisní síť. Koncern by chtěl v budoucnu řešit distribuci a síť vlastní cestou a na vše dohlížet přímo.

Těžko říci, jak vše dopadne, ale výraznější oživení se nedá jednoduše v konzervativní Evropě nedá očekávat. Pokud nebudou americké vozy více evropské, budou si u nás hledat zákazníky jen velmi těžko.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků