Evropa předhání Ameriku v prodejích vozů

Co se mohlo zdát ještě před léty jako fikce, začíná být realitou. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, předstihne evropský trh s novými vozy ten americký. Za prvních deset měsíců se ve Spojených státech prodalo 13 583 559 nových automobilů a v Evropě pak 13 527 669.

Takto malý rozdíl je způsoben mírnou recesí v prodejích nových automobilů v USA a výraznějším oživením prodejů v Evropě. Přitom ještě loni byl za stejné období rozdíl bezmála tři čtvrtě milionu prodaných vozů ve prospěch Spojených států.

Dle analytických společností se stane v příštím roce evropský trh největším na světě a své postavení by si měl pohlídat až do okamžiku vystřídání Čínou, která se má stát v budoucnu největším automobilovým trhem vůbec.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

dnes | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků