Evropa předhání Ameriku v prodejích vozů

Co se mohlo zdát ještě před léty jako fikce, začíná být realitou. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, předstihne evropský trh s novými vozy ten americký. Za prvních deset měsíců se ve Spojených státech prodalo 13 583 559 nových automobilů a v Evropě pak 13 527 669.

Takto malý rozdíl je způsoben mírnou recesí v prodejích nových automobilů v USA a výraznějším oživením prodejů v Evropě. Přitom ještě loni byl za stejné období rozdíl bezmála tři čtvrtě milionu prodaných vozů ve prospěch Spojených států.

Dle analytických společností se stane v příštím roce evropský trh největším na světě a své postavení by si měl pohlídat až do okamžiku vystřídání Čínou, která se má stát v budoucnu největším automobilovým trhem vůbec.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků