Evropa předhání Ameriku v prodejích vozů

Co se mohlo zdát ještě před léty jako fikce, začíná být realitou. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, předstihne evropský trh s novými vozy ten americký. Za prvních deset měsíců se ve Spojených státech prodalo 13 583 559 nových automobilů a v Evropě pak 13 527 669.

Takto malý rozdíl je způsoben mírnou recesí v prodejích nových automobilů v USA a výraznějším oživením prodejů v Evropě. Přitom ještě loni byl za stejné období rozdíl bezmála tři čtvrtě milionu prodaných vozů ve prospěch Spojených států.

Dle analytických společností se stane v příštím roce evropský trh největším na světě a své postavení by si měl pohlídat až do okamžiku vystřídání Čínou, která se má stát v budoucnu největším automobilovým trhem vůbec.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků