Evropa předhání Ameriku v prodejích vozů

Co se mohlo zdát ještě před léty jako fikce, začíná být realitou. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, předstihne evropský trh s novými vozy ten americký. Za prvních deset měsíců se ve Spojených státech prodalo 13 583 559 nových automobilů a v Evropě pak 13 527 669.

Takto malý rozdíl je způsoben mírnou recesí v prodejích nových automobilů v USA a výraznějším oživením prodejů v Evropě. Přitom ještě loni byl za stejné období rozdíl bezmála tři čtvrtě milionu prodaných vozů ve prospěch Spojených států.

Dle analytických společností se stane v příštím roce evropský trh největším na světě a své postavení by si měl pohlídat až do okamžiku vystřídání Čínou, která se má stát v budoucnu největším automobilovým trhem vůbec.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků