Evo X na Imprezu STi prostě nemá (video)

I když nefandím žádnému ze zmíněných vozů více než druhému, první testy jasně ukazují, kdo bude v nejbližší době v této třídě o dvou vozech kralovat. V prvním testu vyhrála nová Impreza STi nad novým Lancerem Evo X a nyní se uskutečnilo další měření.

V něm se postavila na start nová a minulá Impreza STi, dále nové Evo X ve verzi s manuální převodovkou a dvouspojkovým automatem SST a k tomu přidali Evo IX minulé generace ve verzi GSR.

A jak to dopadlo?

Video řekne vše podstatné, ale již dopředu můžeme konstatovat, že nové Evo nestačí ani na to minulé a verze s automatem totálně propadla. Naopak nová Impreza STi jasně ukázala, že se mezi generacemi ještě zlepšila.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků