Everatti se chlubí elektrickým restomodem Porsche 964. Může mít přes 500 koní

Další ze zajímavých přestaveb britských šikulů nemá střechu. Ze sportovní ikony udělali bezemisní žihadlo.

Everatti Automotive Limited fungují teprve tři roky a během této doby již stihli „připravit automobilové ikony na budoucnost,“ jak sami označují své aktivity. Elektrický pohon od nich dostaly například oficiální kity nových Fordů GT40, starší Land Rovery nebo Mercedes W113 alias Pagoda. Ve svém portfoliu mají také Porsche 911 generace 964 ve formě kupé a Targy. K nim se nyní přidává i kabriolet.

Pohon má být špičkový a v OEM kvalitě – na výběr je mezi motorem o výkonu 328 kW (446 k) nebo 373 kW (507 k) s pěti stovkami newtonmetrů. Silnější verze se rozjede na 96 km/h do čtyř sekund a díky 62kWh baterii ujede okolo 320 kilometrů.

Everatti se zaměřili na zachování typických vlastností 964 kabrio skrze delikátní práci s rozložením hmotnosti a ladění jízdních vlastností. Ty mohou budoucí majitelé podpořit objednáním příplatkového nastavitelného odpružení TracTive. Vozy vzniknou z již existujících šasi starších 911 – pokud klienti naznají, že je elektřina nebere, přestavbu je možné uvést do původního stavu a opět osadit spalovacím motorem.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Diskuze (1) Další článek: Užitkový Opel Vivaro prošel továrním tuningem. Má až 180 koní a vypadá skvěle!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,