EU: pokutě ze zahraničí už neujedete

Od roku 2007 bude v Evropské unii platit jednotný systém pokut; potvrdili to minulý týden ministři spravedlnosti jednotlivých států. Pokud tak dostanete pokutu třeba v Litvě nebo Německu a nezaplatíte ji na místě, bude ji po vás vymáhat domovská země (Česko, Slovensko...). Podle serveru Novinky.cz by se mělo jednat jen o pokuty vyšší než 70 eur, iDnes.cz žádné omezení neuvádí.

Nová pravidla nebudou postihovat jen řidiče, kteří udělají přestupek, ale měla by se týkat i dalších přestupků. Domácí soudy už navíc nebudou jednat o podstatě činu, ale rovnou budou vymáhat pokutu. Totéž bude platit i pro cizince, kteří spáchají přestupek na našem území.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků