EU: pokutě ze zahraničí už neujedete

Od roku 2007 bude v Evropské unii platit jednotný systém pokut; potvrdili to minulý týden ministři spravedlnosti jednotlivých států. Pokud tak dostanete pokutu třeba v Litvě nebo Německu a nezaplatíte ji na místě, bude ji po vás vymáhat domovská země (Česko, Slovensko...). Podle serveru Novinky.cz by se mělo jednat jen o pokuty vyšší než 70 eur, iDnes.cz žádné omezení neuvádí.

Nová pravidla nebudou postihovat jen řidiče, kteří udělají přestupek, ale měla by se týkat i dalších přestupků. Domácí soudy už navíc nebudou jednat o podstatě činu, ale rovnou budou vymáhat pokutu. Totéž bude platit i pro cizince, kteří spáchají přestupek na našem území.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků