EU: pokutě ze zahraničí už neujedete

Od roku 2007 bude v Evropské unii platit jednotný systém pokut; potvrdili to minulý týden ministři spravedlnosti jednotlivých států. Pokud tak dostanete pokutu třeba v Litvě nebo Německu a nezaplatíte ji na místě, bude ji po vás vymáhat domovská země (Česko, Slovensko...). Podle serveru Novinky.cz by se mělo jednat jen o pokuty vyšší než 70 eur, iDnes.cz žádné omezení neuvádí.

Nová pravidla nebudou postihovat jen řidiče, kteří udělají přestupek, ale měla by se týkat i dalších přestupků. Domácí soudy už navíc nebudou jednat o podstatě činu, ale rovnou budou vymáhat pokutu. Totéž bude platit i pro cizince, kteří spáchají přestupek na našem území.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

dnes | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků