EU: pokutě ze zahraničí už neujedete

Od roku 2007 bude v Evropské unii platit jednotný systém pokut; potvrdili to minulý týden ministři spravedlnosti jednotlivých států. Pokud tak dostanete pokutu třeba v Litvě nebo Německu a nezaplatíte ji na místě, bude ji po vás vymáhat domovská země (Česko, Slovensko...). Podle serveru Novinky.cz by se mělo jednat jen o pokuty vyšší než 70 eur, iDnes.cz žádné omezení neuvádí.

Nová pravidla nebudou postihovat jen řidiče, kteří udělají přestupek, ale měla by se týkat i dalších přestupků. Domácí soudy už navíc nebudou jednat o podstatě činu, ale rovnou budou vymáhat pokutu. Totéž bude platit i pro cizince, kteří spáchají přestupek na našem území.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků