EU odmítla návrh ČR na výkonové známky pro kamióny

Evropská komise odmítla návrh České republiky zavést tzv. výkonové známky. Podle EK je toto řešení diskriminující, protože by bylo jinak pohlíženo na domácí a jinak na zahraniční dopravce. Naopak nemá nic proti tomu, aby byly dálniční známky zavedeny za průjezd hraničními přechody, není ani proti zpoplatnění některých tunelé a mostů - samozřejmě se to týká jen kamionů.

Tato opatření, která by měla platit do doby, než bude spuštěno elektronické mýtné, ale nebudou zavedena hned, nějaký čas to potrvá. Mýtné začnou kamiony na území ČR platit nejdříve v polovině příštího roku, ovšem jak tak sleduji vývoj na české politické scéně, nevidil bych se, kdyby se tak stalo až začátkem roku 2007.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků