EU odmítla návrh ČR na výkonové známky pro kamióny

Evropská komise odmítla návrh České republiky zavést tzv. výkonové známky. Podle EK je toto řešení diskriminující, protože by bylo jinak pohlíženo na domácí a jinak na zahraniční dopravce. Naopak nemá nic proti tomu, aby byly dálniční známky zavedeny za průjezd hraničními přechody, není ani proti zpoplatnění některých tunelé a mostů - samozřejmě se to týká jen kamionů.

Tato opatření, která by měla platit do doby, než bude spuštěno elektronické mýtné, ale nebudou zavedena hned, nějaký čas to potrvá. Mýtné začnou kamiony na území ČR platit nejdříve v polovině příštího roku, ovšem jak tak sleduji vývoj na české politické scéně, nevidil bych se, kdyby se tak stalo až začátkem roku 2007.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků