EU odmítla návrh ČR na výkonové známky pro kamióny

Evropská komise odmítla návrh České republiky zavést tzv. výkonové známky. Podle EK je toto řešení diskriminující, protože by bylo jinak pohlíženo na domácí a jinak na zahraniční dopravce. Naopak nemá nic proti tomu, aby byly dálniční známky zavedeny za průjezd hraničními přechody, není ani proti zpoplatnění některých tunelé a mostů - samozřejmě se to týká jen kamionů.

Tato opatření, která by měla platit do doby, než bude spuštěno elektronické mýtné, ale nebudou zavedena hned, nějaký čas to potrvá. Mýtné začnou kamiony na území ČR platit nejdříve v polovině příštího roku, ovšem jak tak sleduji vývoj na české politické scéně, nevidil bych se, kdyby se tak stalo až začátkem roku 2007.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků