ESv CLS: luxus ve stylu DTM

Mercedes CLS je hlavně luxusním sedanem, který přinesl na trh nový karosářský trend. Ani ten se ale nevyhne zásahům tunerů.

Německý tuner Elite Sport připravil pro sedano-kupé kompletní stylingovou přestavbu. Jak se můžete přesvědčit na přiložených snímcích, vzal to pořádně od podlahy a takto upravené CLS může, alespoň dle vzhledu, vyrazit přímo na okruhy.

Trochu po vzoru DTM lze na úpravě najít rozšířené blatníky s otvory pro přívod vzduchu k brzdám a jeho následný odvod. Kompletně přepracované jsou také prahy, které nyní navazují na tyto blatníky.

Modifikována je také přední maska se spodním karbonovým spoilerem. Vzadu se pak objevily dva opravdu mega výfuky a difusor, který má snížit vztlak vozu. Ze stylingových změn lze zaznamenat také zadní křídlo, které má naopak zvýšit přítlak a pár kosmetických doplňků.

To vše je pak lakováno do moderní bílé barvy, kterou doplňují černé části.

Elite Sports ovšem myslel i na výkon, takže za koly je nový podvozek a také posílená brzdová soustava. Za zmínku stojí také upravený výfukový systém, který je dostupný pro modely s motory V8.

Elite Sport nabízí také další úpravy, jako instalace turba, kompresorů, převrtání motorů, mezichladiče, nové vstřikovací systémy a mnoho dalšího. Zde již záleží na chuti a peněžence zákazníka.

Každopádně body kit ze snímku přijde na přijatelných 7 500 eur s montáží a s homologací, což je cena příjemná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ESv CLS

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků