ESv CLS: luxus ve stylu DTM

Mercedes CLS je hlavně luxusním sedanem, který přinesl na trh nový karosářský trend. Ani ten se ale nevyhne zásahům tunerů.

Německý tuner Elite Sport připravil pro sedano-kupé kompletní stylingovou přestavbu. Jak se můžete přesvědčit na přiložených snímcích, vzal to pořádně od podlahy a takto upravené CLS může, alespoň dle vzhledu, vyrazit přímo na okruhy.

Trochu po vzoru DTM lze na úpravě najít rozšířené blatníky s otvory pro přívod vzduchu k brzdám a jeho následný odvod. Kompletně přepracované jsou také prahy, které nyní navazují na tyto blatníky.

Modifikována je také přední maska se spodním karbonovým spoilerem. Vzadu se pak objevily dva opravdu mega výfuky a difusor, který má snížit vztlak vozu. Ze stylingových změn lze zaznamenat také zadní křídlo, které má naopak zvýšit přítlak a pár kosmetických doplňků.

To vše je pak lakováno do moderní bílé barvy, kterou doplňují černé části.

Elite Sports ovšem myslel i na výkon, takže za koly je nový podvozek a také posílená brzdová soustava. Za zmínku stojí také upravený výfukový systém, který je dostupný pro modely s motory V8.

Elite Sport nabízí také další úpravy, jako instalace turba, kompresorů, převrtání motorů, mezichladiče, nové vstřikovací systémy a mnoho dalšího. Zde již záleží na chuti a peněžence zákazníka.

Každopádně body kit ze snímku přijde na přijatelných 7 500 eur s montáží a s homologací, což je cena příjemná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ESv CLS

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků