ESv CLS: luxus ve stylu DTM

Mercedes CLS je hlavně luxusním sedanem, který přinesl na trh nový karosářský trend. Ani ten se ale nevyhne zásahům tunerů.

Německý tuner Elite Sport připravil pro sedano-kupé kompletní stylingovou přestavbu. Jak se můžete přesvědčit na přiložených snímcích, vzal to pořádně od podlahy a takto upravené CLS může, alespoň dle vzhledu, vyrazit přímo na okruhy.

Trochu po vzoru DTM lze na úpravě najít rozšířené blatníky s otvory pro přívod vzduchu k brzdám a jeho následný odvod. Kompletně přepracované jsou také prahy, které nyní navazují na tyto blatníky.

Modifikována je také přední maska se spodním karbonovým spoilerem. Vzadu se pak objevily dva opravdu mega výfuky a difusor, který má snížit vztlak vozu. Ze stylingových změn lze zaznamenat také zadní křídlo, které má naopak zvýšit přítlak a pár kosmetických doplňků.

To vše je pak lakováno do moderní bílé barvy, kterou doplňují černé části.

Elite Sports ovšem myslel i na výkon, takže za koly je nový podvozek a také posílená brzdová soustava. Za zmínku stojí také upravený výfukový systém, který je dostupný pro modely s motory V8.

Elite Sport nabízí také další úpravy, jako instalace turba, kompresorů, převrtání motorů, mezichladiče, nové vstřikovací systémy a mnoho dalšího. Zde již záleží na chuti a peněžence zákazníka.

Každopádně body kit ze snímku přijde na přijatelných 7 500 eur s montáží a s homologací, což je cena příjemná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
ESv CLS

 

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků