Elonu Muskovi hrozí vězení. Stačilo napsat jeden nevhodný tweet

Možná jste zvyklí, že si na sociální sítě můžete dávat co chcete. Pokud jste ale ředitel miliardové firmy, musíte si dávat pozor na každé slovo.

Pokud Elon Musk kromě aut, vizionářství a vedení firmy, něco opravdu umí, tak je to pobuřování. Ať už veřejnosti, nebo akciového trhu. A většinou mu k tomu stačí jen obyčejná sociální síť. Jeho poslední výrok na Twitteru by ho ale prý mohl stát i svobodu.

Elon Musk otevřel první podzemní tunel. Novinářům se dělalo špatně

Elon Musk otevřel první podzemní tunel. Novinářům se dělalo špatně

A přitom šlo o banalitu. Generální ředitel americké automobilky Tesla zde uvedl, že: „Tesla v roce 2011 vyrobila 0 vozů, ale v roce 2019 vyrobí kolem 500.000 vozů.“ To se ale nelíbilo komisi pro cenné papíry a burzy SEC. Podle nich prý Musk tak porušil loňskou dohodu.

Ve zkratce se prý měl nejdřív komise dovolit, jestli může něco takového zveřejnit. Z důvodu tohoto obvinění klesly ceny akcií o zhruba o pět procent. Musk sice poté podal vysvětlení, že takového výsledku se docílí současným tempem týdenní výroby, ale moc to nepomohlo.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Profesor práv z Richmondské univerzity Carl Tobias následně uvedl, že následkem může být i Elonův zákaz působení v Tesle nebo i odnětí svobody. Jakou bude mít celá věc dohru zatím nemůžeme určit. Musk se ale již v loňském roce nechal slyšet, že zvažuje kompletní převzetí automobilky a následně ji stáhne z akciového trhu. Tím by si mohl v podstatě říkat co chce.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 16 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků