Elonu Muskovi hrozí vězení. Stačilo napsat jeden nevhodný tweet

Možná jste zvyklí, že si na sociální sítě můžete dávat co chcete. Pokud jste ale ředitel miliardové firmy, musíte si dávat pozor na každé slovo.

Pokud Elon Musk kromě aut, vizionářství a vedení firmy, něco opravdu umí, tak je to pobuřování. Ať už veřejnosti, nebo akciového trhu. A většinou mu k tomu stačí jen obyčejná sociální síť. Jeho poslední výrok na Twitteru by ho ale prý mohl stát i svobodu.

Elon Musk otevřel první podzemní tunel. Novinářům se dělalo špatně

Elon Musk otevřel první podzemní tunel. Novinářům se dělalo špatně

A přitom šlo o banalitu. Generální ředitel americké automobilky Tesla zde uvedl, že: „Tesla v roce 2011 vyrobila 0 vozů, ale v roce 2019 vyrobí kolem 500.000 vozů.“ To se ale nelíbilo komisi pro cenné papíry a burzy SEC. Podle nich prý Musk tak porušil loňskou dohodu.

Ve zkratce se prý měl nejdřív komise dovolit, jestli může něco takového zveřejnit. Z důvodu tohoto obvinění klesly ceny akcií o zhruba o pět procent. Musk sice poté podal vysvětlení, že takového výsledku se docílí současným tempem týdenní výroby, ale moc to nepomohlo.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Profesor práv z Richmondské univerzity Carl Tobias následně uvedl, že následkem může být i Elonův zákaz působení v Tesle nebo i odnětí svobody. Jakou bude mít celá věc dohru zatím nemůžeme určit. Musk se ale již v loňském roce nechal slyšet, že zvažuje kompletní převzetí automobilky a následně ji stáhne z akciového trhu. Tím by si mohl v podstatě říkat co chce.

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků