Elonu Muskovi hrozí vězení. Stačilo napsat jeden nevhodný tweet

Možná jste zvyklí, že si na sociální sítě můžete dávat co chcete. Pokud jste ale ředitel miliardové firmy, musíte si dávat pozor na každé slovo.

Pokud Elon Musk kromě aut, vizionářství a vedení firmy, něco opravdu umí, tak je to pobuřování. Ať už veřejnosti, nebo akciového trhu. A většinou mu k tomu stačí jen obyčejná sociální síť. Jeho poslední výrok na Twitteru by ho ale prý mohl stát i svobodu.

Elon Musk otevřel první podzemní tunel. Novinářům se dělalo špatně

Elon Musk otevřel první podzemní tunel. Novinářům se dělalo špatně

A přitom šlo o banalitu. Generální ředitel americké automobilky Tesla zde uvedl, že: „Tesla v roce 2011 vyrobila 0 vozů, ale v roce 2019 vyrobí kolem 500.000 vozů.“ To se ale nelíbilo komisi pro cenné papíry a burzy SEC. Podle nich prý Musk tak porušil loňskou dohodu.

Ve zkratce se prý měl nejdřív komise dovolit, jestli může něco takového zveřejnit. Z důvodu tohoto obvinění klesly ceny akcií o zhruba o pět procent. Musk sice poté podal vysvětlení, že takového výsledku se docílí současným tempem týdenní výroby, ale moc to nepomohlo.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Profesor práv z Richmondské univerzity Carl Tobias následně uvedl, že následkem může být i Elonův zákaz působení v Tesle nebo i odnětí svobody. Jakou bude mít celá věc dohru zatím nemůžeme určit. Musk se ale již v loňském roce nechal slyšet, že zvažuje kompletní převzetí automobilky a následně ji stáhne z akciového trhu. Tím by si mohl v podstatě říkat co chce.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 36 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků