Elonu Muskovi hrozí vězení. Stačilo napsat jeden nevhodný tweet

Možná jste zvyklí, že si na sociální sítě můžete dávat co chcete. Pokud jste ale ředitel miliardové firmy, musíte si dávat pozor na každé slovo.

Pokud Elon Musk kromě aut, vizionářství a vedení firmy, něco opravdu umí, tak je to pobuřování. Ať už veřejnosti, nebo akciového trhu. A většinou mu k tomu stačí jen obyčejná sociální síť. Jeho poslední výrok na Twitteru by ho ale prý mohl stát i svobodu.

Elon Musk otevřel první podzemní tunel. Novinářům se dělalo špatně

Elon Musk otevřel první podzemní tunel. Novinářům se dělalo špatně

A přitom šlo o banalitu. Generální ředitel americké automobilky Tesla zde uvedl, že: „Tesla v roce 2011 vyrobila 0 vozů, ale v roce 2019 vyrobí kolem 500.000 vozů.“ To se ale nelíbilo komisi pro cenné papíry a burzy SEC. Podle nich prý Musk tak porušil loňskou dohodu.

Ve zkratce se prý měl nejdřív komise dovolit, jestli může něco takového zveřejnit. Z důvodu tohoto obvinění klesly ceny akcií o zhruba o pět procent. Musk sice poté podal vysvětlení, že takového výsledku se docílí současným tempem týdenní výroby, ale moc to nepomohlo.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Profesor práv z Richmondské univerzity Carl Tobias následně uvedl, že následkem může být i Elonův zákaz působení v Tesle nebo i odnětí svobody. Jakou bude mít celá věc dohru zatím nemůžeme určit. Musk se ale již v loňském roce nechal slyšet, že zvažuje kompletní převzetí automobilky a následně ji stáhne z akciového trhu. Tím by si mohl v podstatě říkat co chce.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

včera | Vladimír Kadera | 11 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků