Elon Musk se vyjádřil k Fordu Mustang Mach-E. Tentokrát byl překvapivě mírný

Doba, kdy se Tesla Model Y a Ford Mustang Mach-E střetnou v konkurenčním souboji, se blíží. Zatím si ale navzájem přejí.

Na začátku týdne jsme vám představili nový elektrický počin značky Ford, model Mustang Mach-e. V nejvyšší specifikaci je osazený 98,8kWh baterií a na jedno nabití zvládne ujet až 600 kilometrů. Vzhledem a technikou se velmi podobá Tesle, konkrétně modelu Y.

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Očividný konkurent od Fordu se k nadcházejícím srovnáním zatím nevyjadřuje. Elon Musk, zakladatel automobilky Tesla, však s vyjádřením nečekal. Kupodivu však nešlo o kousavé narážky, ale o zdravé přání k úspěchu. Musk automobilce Ford odpověděl na svém Twitteru.

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

„Gratuluji k Machu-E. Elektrické vozy jsou budoucnost!! Těší mě, když vidím toto oznámení od Fordu, dodá to odvahu i ostatním automobilkám k přestupu na elektromobilitu“, okomentoval pan Tesla oznámení americké automobilky. Ford i velice mile odpověděl: „Děkujeme, Elone. Nemůžeme s tebou nesouhlasit. Uvidíme se na nabíječce!“

Elon Musk si však kousavé narážky v minulosti neodpustil ani na adresu Fordu, když v polovině roku 2018 prohlásil v rozhovoru pro Wall Street Journal: „Běžte se podívat do Fordu, vypadá to tam jako v márnici.“ Takto ostrou reakci vyvolala připomínka, že Tesla staví své vozy v provizorním stanu.

Ford Mustang Mach-E se začne vyrábět během příštího roku. Nejvýkonnější varainta GT s výkonem 342 kW (465 koní) by se měla k prodejcům dostat v roce 2021. Tesla Model Y se k prvním zákazníkům možná dostane už příští rok. Zatím je tedy nemůžeme moc soudit. Uvidíme ale, až se proti sobě oba vozy postaví.

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 58 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků