Elon Musk se vyjádřil k Fordu Mustang Mach-E. Tentokrát byl překvapivě mírný

Doba, kdy se Tesla Model Y a Ford Mustang Mach-E střetnou v konkurenčním souboji, se blíží. Zatím si ale navzájem přejí.

Na začátku týdne jsme vám představili nový elektrický počin značky Ford, model Mustang Mach-e. V nejvyšší specifikaci je osazený 98,8kWh baterií a na jedno nabití zvládne ujet až 600 kilometrů. Vzhledem a technikou se velmi podobá Tesle, konkrétně modelu Y.

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Ford Mustang Mach-E oficiálně: Má dva kufry, dojezd 600 km, známe i české ceny

Očividný konkurent od Fordu se k nadcházejícím srovnáním zatím nevyjadřuje. Elon Musk, zakladatel automobilky Tesla, však s vyjádřením nečekal. Kupodivu však nešlo o kousavé narážky, ale o zdravé přání k úspěchu. Musk automobilce Ford odpověděl na svém Twitteru.

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

„Gratuluji k Machu-E. Elektrické vozy jsou budoucnost!! Těší mě, když vidím toto oznámení od Fordu, dodá to odvahu i ostatním automobilkám k přestupu na elektromobilitu“, okomentoval pan Tesla oznámení americké automobilky. Ford i velice mile odpověděl: „Děkujeme, Elone. Nemůžeme s tebou nesouhlasit. Uvidíme se na nabíječce!“

Elon Musk si však kousavé narážky v minulosti neodpustil ani na adresu Fordu, když v polovině roku 2018 prohlásil v rozhovoru pro Wall Street Journal: „Běžte se podívat do Fordu, vypadá to tam jako v márnici.“ Takto ostrou reakci vyvolala připomínka, že Tesla staví své vozy v provizorním stanu.

Ford Mustang Mach-E se začne vyrábět během příštího roku. Nejvýkonnější varainta GT s výkonem 342 kW (465 koní) by se měla k prodejcům dostat v roce 2021. Tesla Model Y se k prvním zákazníkům možná dostane už příští rok. Zatím je tedy nemůžeme moc soudit. Uvidíme ale, až se proti sobě oba vozy postaví.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

dnes | Vladimír Kadera
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 64 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků