Elon Musk se stal nejbohatším člověkem na světě. Majetek využije k cestování do vesmíru

Majetek Elona Muska narostl v loňském roce o 150 miliard dolarů. Podle agentury Bloomberg jde o možná nejrychlejší růst v historii.

Americký podnikatel a technologický vizionář Elon Musk se díky akciím automobilky Tesla stal podle agentury Bloomberg nejbohatším člověkem na planetě s majetkem přesahujícím 188,1 miliard dolarů, tedy v přepočtu 3,9 bilionů korun. Nebo pro představu ještě zajímavěji, Elon Musk má právě majetek v hodnotě téměř čtyř milionů milionů korun.

Tohle je nejojetější Tesla na světě. Němec už v Modelu S najel přes 1,2 milionu km

Tohle je nejojetější Tesla na světě. Němec už v Modelu S najel přes 1,2 milionu km

V žebříčku nejbohatších lidí na planetě od agentury Bloomberg tak Musk předstihl Jeffa Bezose, zakladatele Amazonu. Za sebou tedy nechal i takové legendy, jako Warren Buffett nebo Bill Gates. Musk ke svému jmění přišel díky akciím automobilky Tesla, které v roce 2020 zpevnily o 743 procent.

Následkem toho se tak Musk obohatil během jednoho roku o 150 miliard dolarů, což je podle Bloombergu možná rekordní tempo růstu. Elon Musk je přitom typ člověka, který ke svému životu nepotřebuje zlaté lžičky. Jeho cílem je akcelerovat cestování lidí do vesmíru, a to se bez značného jmění neobejde.

Apple auto přece jen vznikne. Mohlo ale být už dávno, stačilo kývnout na Muskovu nabídku

Apple auto přece jen vznikne. Mohlo ale být už dávno, stačilo kývnout na Muskovu nabídku

Do aerokosmického průmyslu vstoupil se svou značkou SpaceX, jedním z cílů společnosti je dostat se na Mars. Raketový růst Muskova majetku může podle analytiků ještě pokračovat. Určitě tak o něm ještě hodně uslyšíme nejen v souvislosti s kariérními úspěchy.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

dnes | Richard Herbich | 46 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 78 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků