Elon Musk nepřestává šokovat. Elektromobily Tesla prý mohou dokonce plavat

Elektromobily značky Tesla již nejednou prokázaly svou schopnost projíždět hlubokou vodou. Některé modely prý ale mohou i plout.

Elon Musk na konci loňského listopadu opět dokázal šokovat celý svět, když veřejnosti představil další model automobilky Tesla pojmenovaný Cybertruck. Elektrický pick-up dokáže v nejvyšší specifikaci na jedno nabití ujet až 800 km. Zabalený do klínovité futuristické karoserie má pak zvládnout akceleraci z nuly na 100 km/h za 2,9 sekundy.

Cybertruck toho umí samozřejmě víc. Podle Muska má třeba neprůstřelnou karoserii (proti ráži 9 mm), což se mu bohužel v rámci nepovedené prezentace nepodařilo dokázat. Cybertruck také uveze na korbě až 1,5 tuny a může táhnout přívěs o hmotnosti 6,3 tuny. To se hodí pro každodenní život budocího farmáře. Aby toho nebylo málo, nechal se teď Elon Musk slyšet, že výtvor jeho značky dokáže i krátkodobě plavat.

Zcela nový model Tesla měl na očích celý svět. Všímat si ho ale začal až teď

Zcela nový model Tesla měl na očích celý svět. Všímat si ho ale začal až teď

Na Twitteru mu přistál dotaz od fanouška, který prý rád rybaří. Aby svůj koníček mohl naplno provozovat, musí se občas i přebrodit přes vodu. Zajímalo ho tak, jestli to nový výtvor Tesly zvládne. Elon Musk odpověděl, že Cybertruck umí na dokonce i na chvíli plout. Blíže své tvrzení bohužel nespecifikoval. Podle dřívějších zpráv ale pick-up prý ale není jediný, kdo má tuto vlastnost.

Ruská Tesla Cybertruck odhalila původ. Vznikla ve špinavé dílně a z pochybných dílů

Ruská Tesla Cybertruck odhalila původ. Vznikla ve špinavé dílně a z pochybných dílů

Musk již dříve avizoval, že i Tesla Model S se dokáže krátkodobě chovat jako loď, nicméně to nedoporučuje zkoušet. O brodivosti amerických elektromobilů se již nějakou dobu diskutuje. Elektromobily nemají vpředu sání, což je značná výhoda. Na druhou stranu mohou mít v tomto ohledu jiné stinné stránky, které ještě nejsou řádně prozkoumány.

Na internetu si můžete najít spoustu videí, které ukazují brodivost automobilů Tesla. Některá z nich najdete níže v tomto článku. Jak si povede Cybertruck se dozvíme, až se k němu dostanou zákazníci, což by mohlo být na konci příštího roku.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

dnes | Jan Mička | 24 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků