Elon Musk nepřestává šokovat. Elektromobily Tesla prý mohou dokonce plavat

Elektromobily značky Tesla již nejednou prokázaly svou schopnost projíždět hlubokou vodou. Některé modely prý ale mohou i plout.

Elon Musk na konci loňského listopadu opět dokázal šokovat celý svět, když veřejnosti představil další model automobilky Tesla pojmenovaný Cybertruck. Elektrický pick-up dokáže v nejvyšší specifikaci na jedno nabití ujet až 800 km. Zabalený do klínovité futuristické karoserie má pak zvládnout akceleraci z nuly na 100 km/h za 2,9 sekundy.

Cybertruck toho umí samozřejmě víc. Podle Muska má třeba neprůstřelnou karoserii (proti ráži 9 mm), což se mu bohužel v rámci nepovedené prezentace nepodařilo dokázat. Cybertruck také uveze na korbě až 1,5 tuny a může táhnout přívěs o hmotnosti 6,3 tuny. To se hodí pro každodenní život budocího farmáře. Aby toho nebylo málo, nechal se teď Elon Musk slyšet, že výtvor jeho značky dokáže i krátkodobě plavat.

Zcela nový model Tesla měl na očích celý svět. Všímat si ho ale začal až teď

Zcela nový model Tesla měl na očích celý svět. Všímat si ho ale začal až teď

Na Twitteru mu přistál dotaz od fanouška, který prý rád rybaří. Aby svůj koníček mohl naplno provozovat, musí se občas i přebrodit přes vodu. Zajímalo ho tak, jestli to nový výtvor Tesly zvládne. Elon Musk odpověděl, že Cybertruck umí na dokonce i na chvíli plout. Blíže své tvrzení bohužel nespecifikoval. Podle dřívějších zpráv ale pick-up prý ale není jediný, kdo má tuto vlastnost.

Ruská Tesla Cybertruck odhalila původ. Vznikla ve špinavé dílně a z pochybných dílů

Ruská Tesla Cybertruck odhalila původ. Vznikla ve špinavé dílně a z pochybných dílů

Musk již dříve avizoval, že i Tesla Model S se dokáže krátkodobě chovat jako loď, nicméně to nedoporučuje zkoušet. O brodivosti amerických elektromobilů se již nějakou dobu diskutuje. Elektromobily nemají vpředu sání, což je značná výhoda. Na druhou stranu mohou mít v tomto ohledu jiné stinné stránky, které ještě nejsou řádně prozkoumány.

Na internetu si můžete najít spoustu videí, které ukazují brodivost automobilů Tesla. Některá z nich najdete níže v tomto článku. Jak si povede Cybertruck se dozvíme, až se k němu dostanou zákazníci, což by mohlo být na konci příštího roku.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 69 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků