Elon Musk má problémy s bombami a netopýry. Německá továrna je v ohrožení

S velkou stavbou přichází i velké problémy. Ani Muskova Gigafactory 4 není výjimkou.

Elon Musk, zakladatel společnosti Tesla, v loňském roce avizoval, že evropská výrobna Gigafactory vznikne v okolí Berlína. Továrna má stát na ploše o rozloze 300 hektarů, kousek od industriální oblasti GVZ Berlin. Podle serveru electrek.com má Tesla již vyřízená povolení, ale samotný odkup pozemku ve výši 41 milionů eur je stále v procesu.

V pořadí již čtvrté Gigafactory mají vznikat baterie, pohonná ústrojí a samozřejmě i samotné automobily, konkrétně Tesla Model Y. Na samotné ploše už se nyní pracuje. Jelikož se pozemek nachází v lese, musí se v několika fázích odlesnit. Jednotlivé etapy odlesňování najdete v galerii nahoře.

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Jak asi tušíte, s takto velkou stavbou přichází i velké problémy. Předně jde o samotné odlesňování. Veřejnosti se pokácené stromy samozřejmě nelíbí a místnímu ekosystému také ne. Automobilka proto slibuje, že vysadí trojnásobek pokácené plochy novými stromy. Pak je tu ohrožený druh netopýra, který se až do konce února nesmí rušit.

Jenže to si Tesla nemůže dovolit, protože pokud tak neučiní, vrátí se do lesa ptactvo a problém bude ještě větší. Tesla tak potřebuje speciální povolení o jeho přestěhování. Aby toho ale nebylo málo, objevil se o minulém víkendu další problém. Stavitelé totiž našli při čištění lesa pozůstatky z druhé světové války.

I v USA budou muset elektromobily vydávat zvuky. Elon Musk to pochopil po svém

I v USA budou muset elektromobily vydávat zvuky. Elon Musk to pochopil po svém

Podle serveru ABC News jde konkrétně o 25 bomb a 85 kilogramů munice. Vše se tak muselo zajistit a odvézt pryč. V okolí toho ale může být ještě víc.  Pokud vše půjde plánu, bude Gigafactory 4 v provozu během roku 2021.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků