Elon Musk má problémy s bombami a netopýry. Německá továrna je v ohrožení

S velkou stavbou přichází i velké problémy. Ani Muskova Gigafactory 4 není výjimkou.

Elon Musk, zakladatel společnosti Tesla, v loňském roce avizoval, že evropská výrobna Gigafactory vznikne v okolí Berlína. Továrna má stát na ploše o rozloze 300 hektarů, kousek od industriální oblasti GVZ Berlin. Podle serveru electrek.com má Tesla již vyřízená povolení, ale samotný odkup pozemku ve výši 41 milionů eur je stále v procesu.

V pořadí již čtvrté Gigafactory mají vznikat baterie, pohonná ústrojí a samozřejmě i samotné automobily, konkrétně Tesla Model Y. Na samotné ploše už se nyní pracuje. Jelikož se pozemek nachází v lese, musí se v několika fázích odlesnit. Jednotlivé etapy odlesňování najdete v galerii nahoře.

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Jak asi tušíte, s takto velkou stavbou přichází i velké problémy. Předně jde o samotné odlesňování. Veřejnosti se pokácené stromy samozřejmě nelíbí a místnímu ekosystému také ne. Automobilka proto slibuje, že vysadí trojnásobek pokácené plochy novými stromy. Pak je tu ohrožený druh netopýra, který se až do konce února nesmí rušit.

Jenže to si Tesla nemůže dovolit, protože pokud tak neučiní, vrátí se do lesa ptactvo a problém bude ještě větší. Tesla tak potřebuje speciální povolení o jeho přestěhování. Aby toho ale nebylo málo, objevil se o minulém víkendu další problém. Stavitelé totiž našli při čištění lesa pozůstatky z druhé světové války.

I v USA budou muset elektromobily vydávat zvuky. Elon Musk to pochopil po svém

I v USA budou muset elektromobily vydávat zvuky. Elon Musk to pochopil po svém

Podle serveru ABC News jde konkrétně o 25 bomb a 85 kilogramů munice. Vše se tak muselo zajistit a odvézt pryč. V okolí toho ale může být ještě víc.  Pokud vše půjde plánu, bude Gigafactory 4 v provozu během roku 2021.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

dnes | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 68 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 55 příspěvků