Jaká auta vlastnil Elon Musk? Šéf Tesly měl i McLaren F1, ten však skončil bídně

Elon Musk a petrolhead? Koukněte do galerie a uvidíte, že i šéf Tesly měl vždycky slabost pro benzin…

Někdo by si možná pomyslel, že šéf dnes světově známé značky elektromobilů musí být odjakživa naprostý odpůrce klasického spalovacího motoru. To je však omyl, předtím než Elon Musk uviděl příležitost na poli elektrifikace, vlastnil hned několik skvělých řidičských aut spalujících starý dobrý benzin.

Představa, že je Elon Musk zapáleným ekologem, který chce co nejdříve vidět zánik spalovacích motorů, je z určité části mylná. Musk jakožto spoluzakladatel a generální ředitel Tesly samozřejmě vidí v elektřině budoucnost, ale uvnitř je možná ještě pořád klasickým automobilovým nadšencem. Auta má prý rád od útlého věku.

Poslední rána pro spalovací motory? Nová baterie Elona Muska může způsobit revoluci

Poslední rána pro spalovací motory? Nová baterie Elona Muska může způsobit revoluci

Šestačtyřicetiletý magnát původem z Jihoafrické republiky si za svůj život prošel mnoha podniky. Jako byznysmen a chytrý investor se osvědčil v řadě projektů, jejichž úspěch mu přinesl pořádný zisk. Nakouknutí do seznamu vozidel, které Musk vlastnil, však dokazuje, že současný propagátor „čisté“ energie uměl a snad stále umí ocenit kvalitní design a techniku ostatních automobilek.

Rychlá německá limuzína, starý klasický roadster nebo jeden z nejlepších supersportů planety, takové pozoruhodnosti v garáži Muska, který dnes jezdí hlavně vlastní Teslou, by mnozí nečekali. Více se už dozvíte v naší galerii...

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků