Jaká auta vlastnil Elon Musk? Šéf Tesly měl i McLaren F1, ten však skončil bídně

Elon Musk a petrolhead? Koukněte do galerie a uvidíte, že i šéf Tesly měl vždycky slabost pro benzin…

Někdo by si možná pomyslel, že šéf dnes světově známé značky elektromobilů musí být odjakživa naprostý odpůrce klasického spalovacího motoru. To je však omyl, předtím než Elon Musk uviděl příležitost na poli elektrifikace, vlastnil hned několik skvělých řidičských aut spalujících starý dobrý benzin.

Představa, že je Elon Musk zapáleným ekologem, který chce co nejdříve vidět zánik spalovacích motorů, je z určité části mylná. Musk jakožto spoluzakladatel a generální ředitel Tesly samozřejmě vidí v elektřině budoucnost, ale uvnitř je možná ještě pořád klasickým automobilovým nadšencem. Auta má prý rád od útlého věku.

Poslední rána pro spalovací motory? Nová baterie Elona Muska může způsobit revoluci

Poslední rána pro spalovací motory? Nová baterie Elona Muska může způsobit revoluci

Šestačtyřicetiletý magnát původem z Jihoafrické republiky si za svůj život prošel mnoha podniky. Jako byznysmen a chytrý investor se osvědčil v řadě projektů, jejichž úspěch mu přinesl pořádný zisk. Nakouknutí do seznamu vozidel, které Musk vlastnil, však dokazuje, že současný propagátor „čisté“ energie uměl a snad stále umí ocenit kvalitní design a techniku ostatních automobilek.

Rychlá německá limuzína, starý klasický roadster nebo jeden z nejlepších supersportů planety, takové pozoruhodnosti v garáži Muska, který dnes jezdí hlavně vlastní Teslou, by mnozí nečekali. Více se už dozvíte v naší galerii...

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků