Elementz Kitcar: plastový sporťák budoucnosti

Nizozemský designér Rob Wolkers se už v minulosti představil na několika autosalonech. V uplynulém roce vyhrál soutěž Burton Contest Design 2007, kde se předvedl právě konceptem okruhového speciálu pojmenovaného Elementz Kitcar.

Překvapivé přitom je, že studie je zkonstruována na platformě Citroenu 2CV a disponuje dvouválcovým motorem. Dále zaujme najmě karoserie vyrobená z plastu a její extravagantní křivky.

Podle slov návrháře je vůz uzpůsoben tak, aby byl co nejlehčí a zároveň co nejotevřenější. Sériová výroba se sice v blízké budoucnosti nechystá, ovšem autor studie myšlenku výroby nezavrhuje.
 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Elementz Kitcar
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků