Elektronické mýto má již 10 000 neplatičů

Za první čtyři měsíce letošního roku, kdy u nás funguje výběr elektronického mýta, chytili již celníci téměř 10 000 neplatičů resp. řidičů, kteří neměli vše v pořádku.

Z tohoto počtu bylo do správního řízení předáno 700 hříšníků, kterým hrozí pokuta až 500 000 Kč. Ostatním řidičům byly uděleny blokové pokuty v celkové výši 12,5 mil. korun.

Dle celníků je nejčastějším prohřeškem špatně nastavená palubní jednotka, kdy řidič úmyslně nebo nechtěně zadá jiný počet náprav, než má jeho souprava. Druhým „populárním” přestupkem je to, že řidič nemá palubní jednotku vůbec.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků