Elektronické mýto má již 10 000 neplatičů

Za první čtyři měsíce letošního roku, kdy u nás funguje výběr elektronického mýta, chytili již celníci téměř 10 000 neplatičů resp. řidičů, kteří neměli vše v pořádku.

Z tohoto počtu bylo do správního řízení předáno 700 hříšníků, kterým hrozí pokuta až 500 000 Kč. Ostatním řidičům byly uděleny blokové pokuty v celkové výši 12,5 mil. korun.

Dle celníků je nejčastějším prohřeškem špatně nastavená palubní jednotka, kdy řidič úmyslně nebo nechtěně zadá jiný počet náprav, než má jeho souprava. Druhým „populárním” přestupkem je to, že řidič nemá palubní jednotku vůbec.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků