Elektronické mýtné vydělá o miliardy méně, Kapsch nestihne termín spuštění

Dle posledních informací nestihne rakouská firma Kapsch plánovaný termín spuštění systému elektronického mýtného pro nákladní vozy. Problémy pramení z nesplnění termínu zahájení výstavby infrastruktury pro tento systém, která doposavad ani nezačala; Kapsch přitom dle materiálu, které předložil při výběrovém řízení na vybudování celé sítě, potřebuje na dokončení infrastruktury alespoň dvanáct měsíců.

Celé pochybné výběrové řízení tak dostává další ránu, protože kromě ceny za vybudování a provozování elektronického mýtného, byl hlavním kritériem termín spuštění - leden 2007. Toto datum se však téměř jistě nestihne a stát tak přijde za každý měsíc zhruba o miliardu korun, které by putovaly do státního rozpočtu a odtud snad i do budování naší chatrné silniční sítě.

Zástupci firmy Kapsch v těchto dnech potvrdili, že s budováním začnou v průběhu července a termín 1. 1. 2007 určitě stihnou. Jak to ovšem chtějí udělat, když ještě před pár týdny tvrdili, že vybudování bude trvat minimálně rok, nesdělili.

Malou nadějí pro státní pokladnu jsou sankce, které jsou součástí smlouvy mezi státem a touto společností, které pamatují i na nedodržení termínu spuštění, ovšem jak jsme se mohli v minulosti již několikrát přesvědčit, stát tyto sankce vymáhá velmi zřídka a když už ano, tak jen v symbolické míře. Nad celou věcí se tak stále vznášejí otazníky, rozhodně si nemůžeme být jisti tím, že vyhrál ten, kdo nabídl nejkvalitnější, nejlevnější a také nejspolehlivější služby...
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků