Elektronické mýtné vydělá o miliardy méně, Kapsch nestihne termín spuštění

Dle posledních informací nestihne rakouská firma Kapsch plánovaný termín spuštění systému elektronického mýtného pro nákladní vozy. Problémy pramení z nesplnění termínu zahájení výstavby infrastruktury pro tento systém, která doposavad ani nezačala; Kapsch přitom dle materiálu, které předložil při výběrovém řízení na vybudování celé sítě, potřebuje na dokončení infrastruktury alespoň dvanáct měsíců.

Celé pochybné výběrové řízení tak dostává další ránu, protože kromě ceny za vybudování a provozování elektronického mýtného, byl hlavním kritériem termín spuštění - leden 2007. Toto datum se však téměř jistě nestihne a stát tak přijde za každý měsíc zhruba o miliardu korun, které by putovaly do státního rozpočtu a odtud snad i do budování naší chatrné silniční sítě.

Zástupci firmy Kapsch v těchto dnech potvrdili, že s budováním začnou v průběhu července a termín 1. 1. 2007 určitě stihnou. Jak to ovšem chtějí udělat, když ještě před pár týdny tvrdili, že vybudování bude trvat minimálně rok, nesdělili.

Malou nadějí pro státní pokladnu jsou sankce, které jsou součástí smlouvy mezi státem a touto společností, které pamatují i na nedodržení termínu spuštění, ovšem jak jsme se mohli v minulosti již několikrát přesvědčit, stát tyto sankce vymáhá velmi zřídka a když už ano, tak jen v symbolické míře. Nad celou věcí se tak stále vznášejí otazníky, rozhodně si nemůžeme být jisti tím, že vyhrál ten, kdo nabídl nejkvalitnější, nejlevnější a také nejspolehlivější služby...
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků