Elektronické mýtné schváleno Sněmovnou

Poslaneckou sněmovnou prošel návrh zákona o tzv. elektronickém mýtném. Dle jeho znění bude zpoplatněno v první fázi celkově 2 100 kilometrů dálnic, rychlostních silnic a silnic první třídy. Co se týká poplatků, tak na dálnicích a rychlostních komunikacích bude sazba 4,05 Kč za kilometr a na silnicích první třídy pak 1,90 Kč za kilometr. V počátku zavedení budou mýtné platit pouze vozy s hmotností nad 12 tun, později se přidají i vozy s nižší hmotností a od roku 2012 i osobní automobily. V prvním roce provozu pak počítá vláda s příjmem okolo 10 mld. Kč, což je 10x více, než kolik vydělá na dálničních známkách.

I přes zavedení těchto poplatků, se neočekává, že z dálnic zmizí tranzitní kamióny, a tak nelze očekávat velký přínos pro ostatní motoristy. Těm pomůže až zásadní rozšíření současné silniční sítě, které se zatím zdá být v nedohlednu, všechny klíčové dálnice budou zřejmě hotové nejdříve v roce 2020.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků