Elektronické mýtné na silnicích nižších tříd zavede nejspíše Kapsch

Ministr dopravy Milan Šimonovský uvedl, že již v roce 2008 by mohlo fungovat zpoplatnění silnic 2. a 3. tříd elektronickým mýtem pro nákladní vozy. Dle jeho vyjádření by tento systém mohla zajišťovat společnost Kapsch, která nedávno vyhrála velmi sporný tendr na vybudování mýtného na dálnicích, silnicích pro motorová vozidla a na silnicích 1. třídy.

Druhou z možností je vypsat nové výběrové řízení, kterého by se mohly zúčastnit i neúspěšné společnosti z prvního tendru, ale tento krok je velmi nepravděpodobný, protože daná společnost by musela zavést stejný systém, jaký má Kapsch tak, aby byl plně kompatibilní s nynějším a aby nemusely být vozy vybavovány několika zařízeními. Samotný ministr je pro první variantu.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků