Elektronické mýtné na silnicích nižších tříd zavede nejspíše Kapsch

Ministr dopravy Milan Šimonovský uvedl, že již v roce 2008 by mohlo fungovat zpoplatnění silnic 2. a 3. tříd elektronickým mýtem pro nákladní vozy. Dle jeho vyjádření by tento systém mohla zajišťovat společnost Kapsch, která nedávno vyhrála velmi sporný tendr na vybudování mýtného na dálnicích, silnicích pro motorová vozidla a na silnicích 1. třídy.

Druhou z možností je vypsat nové výběrové řízení, kterého by se mohly zúčastnit i neúspěšné společnosti z prvního tendru, ale tento krok je velmi nepravděpodobný, protože daná společnost by musela zavést stejný systém, jaký má Kapsch tak, aby byl plně kompatibilní s nynějším a aby nemusely být vozy vybavovány několika zařízeními. Samotný ministr je pro první variantu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků