Elektronické mýtné na silnicích nižších tříd zavede nejspíše Kapsch

Ministr dopravy Milan Šimonovský uvedl, že již v roce 2008 by mohlo fungovat zpoplatnění silnic 2. a 3. tříd elektronickým mýtem pro nákladní vozy. Dle jeho vyjádření by tento systém mohla zajišťovat společnost Kapsch, která nedávno vyhrála velmi sporný tendr na vybudování mýtného na dálnicích, silnicích pro motorová vozidla a na silnicích 1. třídy.

Druhou z možností je vypsat nové výběrové řízení, kterého by se mohly zúčastnit i neúspěšné společnosti z prvního tendru, ale tento krok je velmi nepravděpodobný, protože daná společnost by musela zavést stejný systém, jaký má Kapsch tak, aby byl plně kompatibilní s nynějším a aby nemusely být vozy vybavovány několika zařízeními. Samotný ministr je pro první variantu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků