Elektronické mýtné na silnicích nižších tříd zavede nejspíše Kapsch

Ministr dopravy Milan Šimonovský uvedl, že již v roce 2008 by mohlo fungovat zpoplatnění silnic 2. a 3. tříd elektronickým mýtem pro nákladní vozy. Dle jeho vyjádření by tento systém mohla zajišťovat společnost Kapsch, která nedávno vyhrála velmi sporný tendr na vybudování mýtného na dálnicích, silnicích pro motorová vozidla a na silnicích 1. třídy.

Druhou z možností je vypsat nové výběrové řízení, kterého by se mohly zúčastnit i neúspěšné společnosti z prvního tendru, ale tento krok je velmi nepravděpodobný, protože daná společnost by musela zavést stejný systém, jaký má Kapsch tak, aby byl plně kompatibilní s nynějším a aby nemusely být vozy vybavovány několika zařízeními. Samotný ministr je pro první variantu.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 59 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků