Elektronické dálniční známky budou v roce 2021. Ceny se nemění

Nakupování dálničních známek v e-shopu se opravdu stane realitou. Návrh již schválila vláda a nyní putuje do Poslanecké sněmovny.

Po Rakousku, Maďarsku a Slovensku budeme nyní využívat takzvaný videotolling i my. Kontrola dálničních poplatků bude probíhat stále stejně, jen už nepůjde o nalepovací kupón, ale o registraci SPZ na internetu nebo v mobilní aplikaci. Poplatek půjde uhradit online přes e-shop, nebo na některých distribučních místech.

Ministr dopravy Ťok uvedl: „Řidič zaregistruje přes internet nebo v mobilní aplikaci registrační značku vozidla, zaplatí a už nemusí lepit známku na čelní sklo. Počítáme i s tím, že poplatek půjde uhradit i na vybraných distribučních místech, kde si dneska řidiči kupony kupují. Ušetříme tím až sto milionů korun za tisk a distribuci klasických známek“.

Tištěné dálniční známky brzy zmizí. Hlídat nás budou kamery

Tištěné dálniční známky brzy zmizí. Hlídat nás budou kamery

Online poplatkem se navíc ušetří až sto milionů na distribuci a tisku kupónů. Ceny za dálniční poplatky však zůstanou stejné. To znamená 310 Kč za desetidenní, 440 Kč za měsíční a 1500 za roční. Tento systém vejde v platnost v roce 2021 pro řidiče osobních automobilů do 3,5 tuny.

Pokud vás tedy zastaví dálniční hlídka už nebude muset zkoumat, zdali máte přelepenou dálniční známku. Prostě si vás vyhledají v databázi. A pokud to neudělají oni, systém stálých a mobilních hlídacích kamer už určitě.

TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

včera | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 40 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků