Elektronické dálniční známky budou v roce 2021. Ceny se nemění

Nakupování dálničních známek v e-shopu se opravdu stane realitou. Návrh již schválila vláda a nyní putuje do Poslanecké sněmovny.

Po Rakousku, Maďarsku a Slovensku budeme nyní využívat takzvaný videotolling i my. Kontrola dálničních poplatků bude probíhat stále stejně, jen už nepůjde o nalepovací kupón, ale o registraci SPZ na internetu nebo v mobilní aplikaci. Poplatek půjde uhradit online přes e-shop, nebo na některých distribučních místech.

Ministr dopravy Ťok uvedl: „Řidič zaregistruje přes internet nebo v mobilní aplikaci registrační značku vozidla, zaplatí a už nemusí lepit známku na čelní sklo. Počítáme i s tím, že poplatek půjde uhradit i na vybraných distribučních místech, kde si dneska řidiči kupony kupují. Ušetříme tím až sto milionů korun za tisk a distribuci klasických známek“.

Tištěné dálniční známky brzy zmizí. Hlídat nás budou kamery

Tištěné dálniční známky brzy zmizí. Hlídat nás budou kamery

Online poplatkem se navíc ušetří až sto milionů na distribuci a tisku kupónů. Ceny za dálniční poplatky však zůstanou stejné. To znamená 310 Kč za desetidenní, 440 Kč za měsíční a 1500 za roční. Tento systém vejde v platnost v roce 2021 pro řidiče osobních automobilů do 3,5 tuny.

Pokud vás tedy zastaví dálniční hlídka už nebude muset zkoumat, zdali máte přelepenou dálniční známku. Prostě si vás vyhledají v databázi. A pokud to neudělají oni, systém stálých a mobilních hlídacích kamer už určitě.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků