Elektronické dálniční známky budou v roce 2021. Ceny se nemění

Nakupování dálničních známek v e-shopu se opravdu stane realitou. Návrh již schválila vláda a nyní putuje do Poslanecké sněmovny.

Po Rakousku, Maďarsku a Slovensku budeme nyní využívat takzvaný videotolling i my. Kontrola dálničních poplatků bude probíhat stále stejně, jen už nepůjde o nalepovací kupón, ale o registraci SPZ na internetu nebo v mobilní aplikaci. Poplatek půjde uhradit online přes e-shop, nebo na některých distribučních místech.

Ministr dopravy Ťok uvedl: „Řidič zaregistruje přes internet nebo v mobilní aplikaci registrační značku vozidla, zaplatí a už nemusí lepit známku na čelní sklo. Počítáme i s tím, že poplatek půjde uhradit i na vybraných distribučních místech, kde si dneska řidiči kupony kupují. Ušetříme tím až sto milionů korun za tisk a distribuci klasických známek“.

Tištěné dálniční známky brzy zmizí. Hlídat nás budou kamery

Tištěné dálniční známky brzy zmizí. Hlídat nás budou kamery

Online poplatkem se navíc ušetří až sto milionů na distribuci a tisku kupónů. Ceny za dálniční poplatky však zůstanou stejné. To znamená 310 Kč za desetidenní, 440 Kč za měsíční a 1500 za roční. Tento systém vejde v platnost v roce 2021 pro řidiče osobních automobilů do 3,5 tuny.

Pokud vás tedy zastaví dálniční hlídka už nebude muset zkoumat, zdali máte přelepenou dálniční známku. Prostě si vás vyhledají v databázi. A pokud to neudělají oni, systém stálých a mobilních hlídacích kamer už určitě.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků