Elektromobil u Audi prozatím není prioritou

Předseda představenstva německé automobilky Audi uvedl při svém rozhovoru pro německý deník Welt am Sonntag zajímavé informace ohledně budoucnosti elektromobilů tohoto výrobce. Dle jeho slov nejsou čistě elektrické vozy prozatím na pořadu dne a vozy se čtyřmi kruhy, které bude pohánět jenom elektřina, přijdou na trh do deseti let.

Automobilka se prozatím bude soustředit pouze na hybridní modely a počká si, až budou vyvinuty akumulátory, které budou schopny uchovat dostatečné množství energie při malém objemu a hmotnosti. Současné elektromobily totiž trpí malým dojezdem a nutností vozit desítky až stovky kilogramů akumulátorů.

Každopádně lze s Audi jen souhlasit. V současnosti jsou elektromobily z hlediska úspory energie a emisí do životního prostředí nerentabilní. Náklady na výrobu a provoz a případnou recyklaci jsou velmi vysoké a technologie, které by umožnily postavit vůz s rozumným dojezdem a cenou, jsou zatím v plenkách.

Téměř to samé platí i pro hybridní vozy. Ty sice nepotřebují pro svou jízdu takové množství energeticky náročných akumulátorů, na druhou stranu reálná úspora pohonných hmot je u nich menší.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků