Elektromobil u Audi prozatím není prioritou

Předseda představenstva německé automobilky Audi uvedl při svém rozhovoru pro německý deník Welt am Sonntag zajímavé informace ohledně budoucnosti elektromobilů tohoto výrobce. Dle jeho slov nejsou čistě elektrické vozy prozatím na pořadu dne a vozy se čtyřmi kruhy, které bude pohánět jenom elektřina, přijdou na trh do deseti let.

Automobilka se prozatím bude soustředit pouze na hybridní modely a počká si, až budou vyvinuty akumulátory, které budou schopny uchovat dostatečné množství energie při malém objemu a hmotnosti. Současné elektromobily totiž trpí malým dojezdem a nutností vozit desítky až stovky kilogramů akumulátorů.

Každopádně lze s Audi jen souhlasit. V současnosti jsou elektromobily z hlediska úspory energie a emisí do životního prostředí nerentabilní. Náklady na výrobu a provoz a případnou recyklaci jsou velmi vysoké a technologie, které by umožnily postavit vůz s rozumným dojezdem a cenou, jsou zatím v plenkách.

Téměř to samé platí i pro hybridní vozy. Ty sice nepotřebují pro svou jízdu takové množství energeticky náročných akumulátorů, na druhou stranu reálná úspora pohonných hmot je u nich menší.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků