Elektromobil u Audi prozatím není prioritou

Předseda představenstva německé automobilky Audi uvedl při svém rozhovoru pro německý deník Welt am Sonntag zajímavé informace ohledně budoucnosti elektromobilů tohoto výrobce. Dle jeho slov nejsou čistě elektrické vozy prozatím na pořadu dne a vozy se čtyřmi kruhy, které bude pohánět jenom elektřina, přijdou na trh do deseti let.

Automobilka se prozatím bude soustředit pouze na hybridní modely a počká si, až budou vyvinuty akumulátory, které budou schopny uchovat dostatečné množství energie při malém objemu a hmotnosti. Současné elektromobily totiž trpí malým dojezdem a nutností vozit desítky až stovky kilogramů akumulátorů.

Každopádně lze s Audi jen souhlasit. V současnosti jsou elektromobily z hlediska úspory energie a emisí do životního prostředí nerentabilní. Náklady na výrobu a provoz a případnou recyklaci jsou velmi vysoké a technologie, které by umožnily postavit vůz s rozumným dojezdem a cenou, jsou zatím v plenkách.

Téměř to samé platí i pro hybridní vozy. Ty sice nepotřebují pro svou jízdu takové množství energeticky náročných akumulátorů, na druhou stranu reálná úspora pohonných hmot je u nich menší.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků