Elektromobil si teď u PRE nabijete zdarma. Nespěchejte, akce trvá celkem dlouho

Pražská energetika má na našem území již přes sto nabíječek. V rámci oslav tohoto milníku si k nim můžete přijet nabít elektromobil zdarma.

Síť dobíjecích stanic pro elektromobily se na našem území v poslední době rapidně rozšiřuje. Auto si nabijete už skoro v každém větším městě a jedním z předních dodavatelů těchto služeb je i Pražská energetika (PRE). Dobíjecí stanice společnosti jsou rozesety napříč celou Českou republikou.

Mazda v Česku přichází s balíkem výhod. Ušetříte až 80.000 Kč, získáte i kredit na nabíjení

Mazda v Česku přichází s balíkem výhod. Ušetříte až 80.000 Kč, získáte i kredit na nabíjení

V rámci lepšího přístupu k nabíjení se nyní PRE chystá spustit mobilní aplikaci, která vznikla díky partnerství se společností Smatrics, největším poskytovatelem dobíjecích služeb v Rakousku. Aplikace má fungovat během prosince, ale třeba na Apple Store jí ještě nenajdete.

Nic převratného v aplikaci nečekejte. Najdete v ní mapu dobíjecích stanic a jejich aktuální dostupnost. Lze si také jednotlivé nabíječky ukládat do seznamu svých oblíbených. Samozřejmě se pak dozvíte, která nabíječka je mimo provoz a u kterých se plánuje odstávka.

BMW odmění řidiče za jízdu na elektřinu. Za nasbírané body mohou nabíjet zdarma

BMW odmění řidiče za jízdu na elektřinu. Za nasbírané body mohou nabíjet zdarma

Nabíjecích stanic PREpoint je v Česku již přes sto. V rámci oslavy tohoto milníku si tak můžete u této společnosti nabít elektromobil zdarma po dobu dvou měsíců. Nabíjení zdarma tak bude možné do 31.1.2021. Nabíječky PREpoint mají nejhustší síť pochopitelně v Praze, objevují se ale třeba i v Ostravě. Výkon nabíječek je až 150 kW.

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků