Elektromobil Rivian se prý umí chovat jako tank. Ve videu ukazuje, co tím myslí

Rivian právě získal další investici. Má z toho takovou radost, že se honí za vlastním ocasem.

Americká automobilka Rivian vznikla v roce 2011. Ve svém portfoliu má zatím pouze dva modely - pickup R1T a velké SUV R1S. V továrně sice ještě nevyrobili ani jeden kus, ale už teď jsou její výdobytky moderní doby populární. Vedle potenciálních zákazníků se totiž zamlouvají i jiným automobilkám, což je nezvyklé.

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Takový Ford do Rivianu aktivně investuje. Nejnovější zprávou z finanční sféry je, že letošní čtvrté investiční kolo přineslo firmě 1,3 miliardy dolarů. Svůj podíl na této částce má tedy i zmíněný Ford, který chce s Rivianem sdílet technologie. A takový Amazon si rovnou objednal 100 tisíc kusů. 

Elektrický pick-up Rivian R1T šokuje svět. Stovku dá za 3 vteřiny, utáhne až 5 tun

Elektrický pick-up Rivian R1T šokuje svět. Stovku dá za 3 vteřiny, utáhne až 5 tun

První kousky by k zákazníkům měly dorazit na konci příštího roku. Rivian tak pomalu pokračuje v odhalování svých unikátních vlastností. Nyní na videu ukazuje jednu z výhod čtyř elektromotorů. Oba sériově vyráběné modely se totiž budou umět točit na místě, jako tank. U aut je ale skvělé, že k tomu nepotřebují páky.

Toto otočení na pětníku se nazývá „Tank Turn“ a vedle parkování se může hodit například i v terénu. Dalších využití má samozřejmě nespočet, vše záleží na vaší fantazii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 39 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků