Elektromobil Renault Zoe prošel vylepšením. Nové výbavy doplňují lehké kosmetické změny

Nové provedení Renaultu Zoe je s námi již tři roky. Přišla tak řada na lehký update.

Elektromobil Renault Zoe jezdí po silnicích od roku 2019 v novém provedení. Nyní přináší automobilka vylepšenou verzi a nové výbavy - Equilibre, Evolution a Iconic, které známe z plně elektrického meganu. Na první pohled ale lehce osvěžený model asi moc nepoznáte. Nové jsou pouze designy kol, šedý lak karoserie Shadow Grey a označení modelu na zádi.

Výbavy Equilibre a Evolution si ponechávají základní verzi elektromotoru o výkonu 110 koní, nejvyšší Iconic má elektromotor posílený na 135 koní. Toto naladění tedy zůstává. Všechny modely jsou i nadále vybavené akumulátorem o kapacitě 52 kWh, základní elektromotor s ní ujede na jedno nabití 395 kilometrů, silnější pak 386 km.

Základní výbava Equilibre obsahuje 10palcový digitální přístrojový štít, 7palcový infotainment, vstupní kartu do vozu, manuální klimatizaci či čtyři reproduktory. Lepší výbava Evolution přidává navigaci, zadní parkovací senzory, automatickou klimatizaci a 16palcová kola v novém designu Eridis.

To nejvyšší výbava Iconic už obsahuje sedmnáctky, některé linky exteriéru lakované zlatou barvou (v galerii), větší infotainment nebo čalounění z recyklovaných materiálů s prošíváním ve zlaté barvě. Vůz je již dostupný ve Francii s cenou od 27.700 eur (684.100 Kč). Na české ceny čekáme.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (1) Další článek: Legenda je zpátky! Prodrive P25 odhaluje design i techniku, vznikne 25 kusů s cenou tak akorát

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,