Elektromobil od Mazdy bude crossover. V interiéru využije recyklované materiály

Mazda se již naplno pustí do světa elektromobilů. K chystané novince poskytuje upoutávku a taky již víme pár podrobností.

Prvním masově vyráběným elektromobilem od Mazdy bude crossover. Zpráva, která zřejmě v dnešní době nikoho nepřekvapí, navíc, když v kategorii SUV/crossoverů japonská automobilka stále zvětšuje své působení s dosavadními modely CX-3, CX-30 a CX-5. A na elektromobil těchto proporcí nyní láká i nejnovější upoutávka.

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Mazda CX-30 má české ceny. Dostává i revoluční motor Skyactiv-X

Kdovíjaké překvapení bychom ale po designové stránce nečekali. Typický jazyk dnešních modelů Mazdy určitě zůstane a zapadne do současného portfolia. O čistě elektrickou variantu CX-30 prý ale nepůjde, ačkoliv elektrické ústrojí modelu bylo testováno právě v mule nejnovějšího crossoveru.

Mazda totiž u chystaného elektromobilu používá spojení jako „originální design“, „nekompromisně jednoduchý“ nebo „kabina ve stylu kupé“. Klidně se tak můžeme dočkat dalšího „SUV kupé“, tentokrát v režii Mazdy. Trochu tajuplně nakonec Mazda dodává, že vůz dostane „unikátní řešení dveří“. O co přesně půjde, na to si musíme počkat do premiéry.

Volvo XC40 Recharge oficiálně: Elektrický crossover má 408 koní a ujede přes 400 km

Volvo XC40 Recharge oficiálně: Elektrický crossover má 408 koní a ujede přes 400 km

O technice se Mazda ještě podrobněji nezmiňuje. Zaměřit se tak můžeme na pár záběrů z interiéru elektromobilu. S motivem udržitelnosti a nižšího dopadu na životní prostředí bude v novince automobilka používat materiály z obnovitelných zdrojů, například recyklované plasty, dřevo či textilie.  

Elektrický crossover Mazdy bude mít premiéru na autosalonu v Tokiu ve středu 23. října.

Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

včera | Petr Schnagl | 63 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků