Elektromobil Kona Electric míří do Nošovic. Hyundai může dostat na samotný vrchol

Automobilka Hyundai se může stát největším dodavatelem elektromobilů v Evropě.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích oznamuje rozšíření výroby o model Kona Electric. Hyundai tímto krokem reaguje na rostoucí poptávku po elektromobilech a chce tím zkrátit dodací lhůty v Evropě. Vedle zahájení výroby v Česku plánuje také zvýšit dodávky z jihokorejského Ulsanu, odkud se Kona Electric momentálně dováží.

Automobilka Hyundai uvádí, že v roce 2020 bude schopna dodat evropským zákazníkům 80.000 vozidel s nulovými emisemi. Konkrétně se jedná o modely Ioniq Electric, Kona Electric a Nexo, poháněné vodíkovým palivovým článkem. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by se automobilka Hyundai stát největším dodavatelem bezemisních vozů v Evropě.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

„Nasloucháme našim zákazníkům a učinili jsme toto rozhodnutí, abychom uspokojili rostoucí poptávku po našich elektrických vozidlech. Se stále rostoucím počtem lidí, kteří se zajímají o dopad výběru svého vozu na životní prostředí, vidíme na evropském trhu obrovský potenciál pro elektromobily, “řekl Dong Woo Choi, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Europe.

V roce 2019 dodal Hyundai českým zákazníkům podle statistik Svazu dovozců automobilů (SDA) 138 automobilů s čistě elektrickým pohonem. Stal se tak tuzemskou dvojkou hned za Nissanem, který dodal zákazníkům pouze o jeden elektromobil více. S novou strategií je tak dost možné, že Hyundai český trh elektromobilů v letošním roce ovládne.

Hyundai a Uber oznámili partnerství pro vývoj létajících taxi. Už mají vizi svého letounu

Hyundai a Uber oznámili partnerství pro vývoj létajících taxi. Už mají vizi svého letounu

Nicméně nepředbíhejme. Rok 2020 je pro elektromobily klíčový a spousta automobilek do tohoto segmentu teprve naplno vstoupí. Jinak řečeno, doteď to byly pouhé přípravy a ten pravý boj o „elektrotrůny“ začíná od letošního roku. Výroba Hyundaie Kona Electric v Nošovicích začne v březnu.

Kona Electric je již druhým elektromobilem korejské automobilky. Městský crossover do zásuvky vychází z verze se spalovacím motorem, která se světu představila před dvěma lety. Kona Electric se nabízí ve dvou verzích. Ta dražší za 1.279.990 Kč má baterie o kapacitě 64 kWh a na jedno nabití zvládne ujet téměř 500 kilometrů. Klasická Kona se spalovacím motorem se k nám nestěhuje.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků