Elektromobil Kona Electric míří do Nošovic. Hyundai může dostat na samotný vrchol

Automobilka Hyundai se může stát největším dodavatelem elektromobilů v Evropě.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích oznamuje rozšíření výroby o model Kona Electric. Hyundai tímto krokem reaguje na rostoucí poptávku po elektromobilech a chce tím zkrátit dodací lhůty v Evropě. Vedle zahájení výroby v Česku plánuje také zvýšit dodávky z jihokorejského Ulsanu, odkud se Kona Electric momentálně dováží.

Automobilka Hyundai uvádí, že v roce 2020 bude schopna dodat evropským zákazníkům 80.000 vozidel s nulovými emisemi. Konkrétně se jedná o modely Ioniq Electric, Kona Electric a Nexo, poháněné vodíkovým palivovým článkem. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by se automobilka Hyundai stát největším dodavatelem bezemisních vozů v Evropě.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

„Nasloucháme našim zákazníkům a učinili jsme toto rozhodnutí, abychom uspokojili rostoucí poptávku po našich elektrických vozidlech. Se stále rostoucím počtem lidí, kteří se zajímají o dopad výběru svého vozu na životní prostředí, vidíme na evropském trhu obrovský potenciál pro elektromobily, “řekl Dong Woo Choi, prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Europe.

V roce 2019 dodal Hyundai českým zákazníkům podle statistik Svazu dovozců automobilů (SDA) 138 automobilů s čistě elektrickým pohonem. Stal se tak tuzemskou dvojkou hned za Nissanem, který dodal zákazníkům pouze o jeden elektromobil více. S novou strategií je tak dost možné, že Hyundai český trh elektromobilů v letošním roce ovládne.

Hyundai a Uber oznámili partnerství pro vývoj létajících taxi. Už mají vizi svého letounu

Hyundai a Uber oznámili partnerství pro vývoj létajících taxi. Už mají vizi svého letounu

Nicméně nepředbíhejme. Rok 2020 je pro elektromobily klíčový a spousta automobilek do tohoto segmentu teprve naplno vstoupí. Jinak řečeno, doteď to byly pouhé přípravy a ten pravý boj o „elektrotrůny“ začíná od letošního roku. Výroba Hyundaie Kona Electric v Nošovicích začne v březnu.

Kona Electric je již druhým elektromobilem korejské automobilky. Městský crossover do zásuvky vychází z verze se spalovacím motorem, která se světu představila před dvěma lety. Kona Electric se nabízí ve dvou verzích. Ta dražší za 1.279.990 Kč má baterie o kapacitě 64 kWh a na jedno nabití zvládne ujet téměř 500 kilometrů. Klasická Kona se spalovacím motorem se k nám nestěhuje.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

dnes | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 55 příspěvků