S elektrickým BMW i4 nuda nebude. Do premiéry má daleko, ale driftuje už teď

Rozšiřování portfolia elektromobilů BMW bude zanedlouho pokračovat novým i4. Model už dokončuje poslední fázi jízdních testů.

Po premiéře hi-tech elektrického SUV BMW iX se už německá automobilka pomalu chystá na uvedení dalšího nového modelu na baterky. Přesné datum nám BMW zatím neoznamuje, alespoň však říká, že nové elektrické Gran Coupé i4 dokončuje několik měsíců před svou premiérou závěrečnou fázi jízdních testů.

Art deco na maximum. BMW ukazuje speciální custom na bázi R 18 od známého mistra

Art deco na maximum. BMW ukazuje speciální custom na bázi R 18 od známého mistra

K tomu nám BMW poskytuje galerii ukazující již trochu skromněji maskované prototypy. A kdo by proporčně čekal čtyřdveřovou verzi řady 4 na elektřinu, nebude se vůbec mýlit. Po stránce stylingu ale čekejte prvky dřívějšího konceptu i4 z minulého roku, čímž novinka samozřejmě zapadne do rodiny elektromobilů značky vedle zmíněného iX a taky iX3.

O technice BMW i4 se automobilka rozpovídala už dříve. Opět zmiňuje, že pátá generace elektrického ústrojí eDrive zajistí výkon až 390 kW (530 koní) – určitě pro nejsilnější variantu modelu. Gran Coupé tak zvládne sprint z nuly na 100 km/h za 4 vteřiny. Elektromobil se dočká i specificky navržených tlumičů a nejnovějších stabilizačních technologií, zároveň má ale nabídnout ovladatelnost, kterou byste u vozů BMW čekali.

BMW má v roce 2021 co slavit. Toto jsou všechna výročí, která letos proběhnou

BMW má v roce 2021 co slavit. Toto jsou všechna výročí, která letos proběhnou

Baterie pro i4 se bude vyznačovat extrémně plochým designem, tudíž si BMW slibuje i slušně prostorný interiér. S kapacitou kolem 80 kWh mluví značka o dojezdu až 600 kilometrů (WLTP). Nabíjet bude možné výkonem až 150 kW, kdy dobití na 80 % kapacity potrvá v nejrychlejším případě cca 35 minut. Za přibližně 6 minut tak bude možné zvýšit dojezd vozu o 100 km.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Dacia Sandero 1.0 SCe Comfort: Co všechno lze mít za míň než 300 tisíc?

Dacia Sandero 1.0 SCe

Nová Dacia Sandero nám připadá tak zajímavá, že vám ji v krátkém čase servírujeme už podruhé. Tentokrát jsme vyzkoušeli běžné provedení v nejvyšší výbavě, ale zato s nejslabším motorem z celé nabídky. A bylo senzační!

5.  3.  2021 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

3.  3.  2021 | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků