Elektromobil Bentley čekejte do pěti let. Mohl by použít jméno z historie značky

Plně elektrického Bentley bychom se mohli dočkat do roku 2025. Zaznělo to od samotného vedení automobilky.

Nedávno jsme se rozplývali nad výrobním procesem a vlastně samotnou existencí velkého dvanáctiválcového motoru v současné nabídce Bentley, jenže budoucnost elektrifikace se nevyhýbá ani této noblesní britské značce. Ostatně hybridní SUV Bentayga už rovněž seženete a teď se vedení Bentley trochu rozpovídalo o plně elektrických vozidlech.

V rozhovoru s magazínem Auto News totiž předseda a generální ředitel značky Adrian Hallmark uvedl, že elektrifikace bude u výrobce v nadcházejících letech hrát stále větší roli a plně elektrický model od Bentley si dovede na silnici představit už nejdříve v roce 2025.

Jak se u Bentley skládá mocný motor W12? Záběry ukazují kompletní proces

Jak se u Bentley skládá mocný motor W12? Záběry ukazují kompletní proces

„Naše další fáze investic bude tedy samozřejmě putovat do elektrifikace. Stále třeba pracujeme na rozhodnutí, zda budeme tyto vozy produkovat na stejné lince, nebo vytvoříme dodatečné prostory, které budou zdrojem určitých částí nutných k výrobě,“ řekl Hallmark.

Hallmark také uvedl, že Bentley by mohlo pro svůj první elektromobil využít již některé existující jméno z historie automobilky. Stejně tak ale nevylučuje možnost vytvoření elektrického vozu z dnes existujícího modelu se spalovacím motorem, pouze nahrazením jeho ústrojí za plně elektrické.

Koncept EXP 100 GT je honosným Bentley, které nepotřebuje řidiče. Má elektrický pohon

Koncept EXP 100 GT je honosným Bentley, které nepotřebuje řidiče. Má elektrický pohon

Zmíněno bylo také sdílení platformy PPE z vývoje Porsche a Audi či využití takzvaných solid-state „pevných“ baterií bez tekutého elektrolytu, jelikož se právě okolo roku 2025 již očekává odklon od současných Li-Ion bateriových modulů. Solid-state baterie mají výhodu až o 30 % nižší hmotnosti se zachováním stejné kapacity.

V galerii koncept Bentley EXP 100 GT. 

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

včera | Vladimír Kadera | 39 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků