Elektromobil Bentley čekejte do pěti let. Mohl by použít jméno z historie značky

Plně elektrického Bentley bychom se mohli dočkat do roku 2025. Zaznělo to od samotného vedení automobilky.

Nedávno jsme se rozplývali nad výrobním procesem a vlastně samotnou existencí velkého dvanáctiválcového motoru v současné nabídce Bentley, jenže budoucnost elektrifikace se nevyhýbá ani této noblesní britské značce. Ostatně hybridní SUV Bentayga už rovněž seženete a teď se vedení Bentley trochu rozpovídalo o plně elektrických vozidlech.

V rozhovoru s magazínem Auto News totiž předseda a generální ředitel značky Adrian Hallmark uvedl, že elektrifikace bude u výrobce v nadcházejících letech hrát stále větší roli a plně elektrický model od Bentley si dovede na silnici představit už nejdříve v roce 2025.

Jak se u Bentley skládá mocný motor W12? Záběry ukazují kompletní proces

Jak se u Bentley skládá mocný motor W12? Záběry ukazují kompletní proces

„Naše další fáze investic bude tedy samozřejmě putovat do elektrifikace. Stále třeba pracujeme na rozhodnutí, zda budeme tyto vozy produkovat na stejné lince, nebo vytvoříme dodatečné prostory, které budou zdrojem určitých částí nutných k výrobě,“ řekl Hallmark.

Hallmark také uvedl, že Bentley by mohlo pro svůj první elektromobil využít již některé existující jméno z historie automobilky. Stejně tak ale nevylučuje možnost vytvoření elektrického vozu z dnes existujícího modelu se spalovacím motorem, pouze nahrazením jeho ústrojí za plně elektrické.

Koncept EXP 100 GT je honosným Bentley, které nepotřebuje řidiče. Má elektrický pohon

Koncept EXP 100 GT je honosným Bentley, které nepotřebuje řidiče. Má elektrický pohon

Zmíněno bylo také sdílení platformy PPE z vývoje Porsche a Audi či využití takzvaných solid-state „pevných“ baterií bez tekutého elektrolytu, jelikož se právě okolo roku 2025 již očekává odklon od současných Li-Ion bateriových modulů. Solid-state baterie mají výhodu až o 30 % nižší hmotnosti se zachováním stejné kapacity.

V galerii koncept Bentley EXP 100 GT. 

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků