Peugeot ukázal novou vlajkovou loď svých elektrokol. Inspiruje se modelem Rifter

Design této řady elektrokol od věhlasného výrobce automobilů se nechal inspirovat dvoustopým modelem Rifter.

Elektrokola na silnicích vídáme čím dál častěji. Tyto jednostopé přesouvače se čím dál více zamlouvají i automobilkám. A kdo jiný by v nich měl být dobrý než Peugeot, který začal jízdní kola stavět již v roce 1882.

Kia i Audi se pouští do koloběžek. Jejich elektrická vozítka ujedou až 20 kilometrů

Kia i Audi se pouští do koloběžek. Jejich elektrická vozítka ujedou až 20 kilometrů

Jeho nový počin se jmenuje eM01 FS PowerTube a jde o horské kolo. „e“ znamená elektrické, „M“ Mountain, 01 je označení pro vrcholné modely a PowerTube napovídá o baterii integrované v trubkovém rámu. O podporu jezdce se stará elektromotor Bosch, který dokáže produkovat až 75 N.m točivého momentu.

Tento bicykl je zajímavý hlavně vydrží akumulátoru. 620Wh baterie totiž po plném nabití kolu vystačí až na 140 kilometrů asistované jízdy (měřeno dle metodiky WLTP). Své výdrži vděčí rodině baterií Bosch Performance CX, která se řadí k tomu nejlepšímu, co můžete ve světě asistovaných šlapadel najít.

Gogoro Viva může být nová Tesla mezi skútry. Stojí stejně jako levné elektrokolo

Gogoro Viva může být nová Tesla mezi skútry. Stojí stejně jako levné elektrokolo

Na dobrodružné hrátky po Šumavě vám tedy bude bohatě stačit (pokud tedy snesete narážky na elektrokolo od ostatních účastníků singltreku). Cena za toto plně odpružené a odolné kolo zatím není známa. Verze eM02 FS PowerTube, která je v hierarchii pod ním a na jedno nabití pomůže na „pouze“ 125 kilometrů, vyjde na 5199 eur (134.000 Kč).

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 58 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků