Elektrokolo inspirované starým Astonem je skvělé retro. Má však moderní funkce

Jízdní kolo inspirované starou klasikou je trochu překvapivě naprostým kontrastem, který spoléhá na moderní technologie.

Francouzská značka Coleen vyrábějící elektrická jízdní kola představuje nový model, který vychází ze spolupráce s britskou automobilkou Aston Martin. Limitovaná edice Coleen x Aston Martin vzdává poctu nádherné klasice DB4 z přelomu 50. a 60. let. Pokud ovšem čekáte stejně klasický bicykl pro staromilce, budete úplně vedle.

Další kusy Aston Martin V12 Zagato míří do produkce. Kupé a Speedster koupíte jako pár

Další kusy Aston Martin V12 Zagato míří do produkce. Kupé a Speedster koupíte jako pár

Ostatně už jen samotný základ elektrokola je více než současný se svým 250W motorem, ačkoliv design a příslušenství je skvělé retro s jednoduchými liniemi a britskou zelenou. Rám je ovšem kompletně z karbonu, a to včetně přední vidlice, zatímco malá baterie je chytře skrytá, aby nenarušovala celkový vzhled.

Plné nabití potrvá asi 2,5 hodiny a vystačí na ujetí asi 90 kilometrů. Technologie rekuperace energie nechybí, stejně jako čtyři úrovně asistence při šlapání. Maximální rychlost stylového elektrokola, které váží okolo 19 kg, je 45 km/h.

Nizozemci slaví partnerství s britskými sporťáky. Jejich edice jsou nádherné!

Nizozemci slaví partnerství s britskými sporťáky. Jejich edice jsou nádherné!

Moderní přístup pokračuje v rámci 3,2palcového displeje pod řídítky, který zajišťuje konektivitu s určenou aplikací, která pomůže s navigací, ochranou proti krádeži, vyřizováním zpráv nebo handsfree hovorů a rovněž ukazuje zajímavé statistiky. Nakonec nechybí ani USB port pro nabíjení telefonu za jízdy.

Přesnou cenovku kola Coleen x Aston Martin firma nezveřejnila, další speciální edice elektrokol z portfolia společnosti však začínají kolem cenovky 5990 eur (asi 162.000 korun). Pro limitku ve stylu Aston Martin však už mohou zájemci odesílat rezervace ve výši 2000 eur (asi 54.000 Kč).

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků