Elektroauta bude vyrábět i producent vysavačů. Dyson už staví automobilku

S tím, jak elektromobily nabírají na důležitosti v rámci automobilového trhu, roste také příležitost pro nové hráče. Auta od Dysonu na silnicích uvidíme prý už za tři roky.

Vysavačem jsme zvyklí hanlivě nazývat auta, která řekněme že dynamickými schopnostmi úplně neoslní. Avšak pro budoucí vůz značky Dyson takové označení zas tak hanlivé nebude. Známý britský výrobce vysavačů, sušičů rukou, bezlopatkových ventilátorů a ohřívačů už před dvěma lety oznámil záměr. Vydá se do světa automobilů.

První továrnu pouze na elektromobily otevře VW v roce 2020. Bude stát v Číně

První továrnu pouze na elektromobily otevře VW v roce 2020. Bude stát v Číně

I výrobu zmíněných domácí pomocníků včetně jejich komponent jako jsou takzvané digitální motory, už Britové přesunuli do Malajsie. Jak zástupci značky dnes oznámili, právě v Singapuru brzy zahájí výstavbu automobilky. Ta bude produkovat elektromobil, a to již od roku 2021. Vozidlo je dnes týmem čtyř set inženýrů vyvíjeno v Británii.

Vizualizace ukazuje i nebývale velkorysý okruh pro testování. O samotném voze toho příliš nevíme. Jeho vývoj vede bývalý inženýr Aston Martinu, Ian Minards. Není taktéž jisté, jestli Dyson vyrukuje na automobilový trh se svým jménem, nebo samostatnou značkou, která si v oblasti automotive bude snažit vybudovat své jméno.

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

"Technologie baterií je pro společnost Dyson velmi důležitá, elektromotory jsou pro Dyson velmi důležité, ochrana životního prostředí je pro nás velmi důležitá," uvedl již před dvěma lety jedenasedmdesátiletý miliardář James Dyson. "Vyvíjel jsem tyto technologie důsledně, protože jsem viděl, že jednoho dne budeme moci dělat auto," tvrdí pro Reuters.

Minitest BMW X3 M40d: Opravdu těžká volba!

BMW X3 M40d (minitest)

M40d sice není nejvýkonnější, ale zato nejdražší verzí modelu X3. Srdce by sáhlo po benzinovém šestiválci M40i, dříve nebo později se vám však do rozhodování začne plést mozek.

dnes | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků