Elektroauta bude vyrábět i producent vysavačů. Dyson už staví automobilku

S tím, jak elektromobily nabírají na důležitosti v rámci automobilového trhu, roste také příležitost pro nové hráče. Auta od Dysonu na silnicích uvidíme prý už za tři roky.

Vysavačem jsme zvyklí hanlivě nazývat auta, která řekněme že dynamickými schopnostmi úplně neoslní. Avšak pro budoucí vůz značky Dyson takové označení zas tak hanlivé nebude. Známý britský výrobce vysavačů, sušičů rukou, bezlopatkových ventilátorů a ohřívačů už před dvěma lety oznámil záměr. Vydá se do světa automobilů.

První továrnu pouze na elektromobily otevře VW v roce 2020. Bude stát v Číně

První továrnu pouze na elektromobily otevře VW v roce 2020. Bude stát v Číně

I výrobu zmíněných domácí pomocníků včetně jejich komponent jako jsou takzvané digitální motory, už Britové přesunuli do Malajsie. Jak zástupci značky dnes oznámili, právě v Singapuru brzy zahájí výstavbu automobilky. Ta bude produkovat elektromobil, a to již od roku 2021. Vozidlo je dnes týmem čtyř set inženýrů vyvíjeno v Británii.

Vizualizace ukazuje i nebývale velkorysý okruh pro testování. O samotném voze toho příliš nevíme. Jeho vývoj vede bývalý inženýr Aston Martinu, Ian Minards. Není taktéž jisté, jestli Dyson vyrukuje na automobilový trh se svým jménem, nebo samostatnou značkou, která si v oblasti automotive bude snažit vybudovat své jméno.

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

"Technologie baterií je pro společnost Dyson velmi důležitá, elektromotory jsou pro Dyson velmi důležité, ochrana životního prostředí je pro nás velmi důležitá," uvedl již před dvěma lety jedenasedmdesátiletý miliardář James Dyson. "Vyvíjel jsem tyto technologie důsledně, protože jsem viděl, že jednoho dne budeme moci dělat auto," tvrdí pro Reuters.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 21 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 90 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků