Elektrický Rolls-Royce zamířil do servisu. Po chodbách nemocnice už najel 100 km!

Experti značky dali speciální model do pořádku, aby mohl potěšit další kupu dětí.

Že vozy Rolls-Royce dostávají tu nejlepší péči i po stránce oficiálního servisu, to nyní britská značka dokazuje rovněž prostřednictvím svého jedinečného elektromobilu. K technikům se tak po najetí 100.000 metrů nyní vrátil k první servisní prohlídce i Rolls-Royce SRH, tedy dětské vozítko, které zpříjemňovalo pobyt malých pacientů v nemocnici St Richard's v Chichesteru.

Italové zadrželi Rolls-Royce Phantom z Ruska. Nemá povolení na krokodýlí kůži

Italové zadrželi Rolls-Royce Phantom z Ruska. Nemá povolení na krokodýlí kůži

Malý Rolls měl v nemocnici důležitou roli, dětským pacientům totiž zlehčoval i jinak nepříjemný a zastrašující pocit cesty na operační sál. Pro děti bylo luxusní autíčko k dispozici od roku 2017, dodnes ho projelo bezmála 2000 dětí a najelo tak zmíněných sto tisíc metrů po nemocničních chodbách. Pár šrámů na karoserii si pochopitelně odneslo.

I proto nyní čekal Rolls-Royce SRH nutný servis u expertů ze zakázkové divize značky. Cílem bylo navrátit autíčko do původního stavu, aby zvládlo potěšit minimálně dalších 2000 dětí. „Je nám potěšením, že můžeme tomuto jedinečnému vozu a jeho velmi speciálním majitelům a řidičům poskytovat trvalou podporu,“ uvedl Andrew Ball, vedoucí korporátních vztahů značky Rolls-Royce.

Exkluzivní Rolls-Royce Boat Tail je jediný svého druhu. Inspirací byly luxusní čluny

Exkluzivní Rolls-Royce Boat Tail je jediný svého druhu. Inspirací byly luxusní čluny

Stačí dodat, že výroba malého vozu původně trvala přes 400 hodin. Karoserie je tvořena z laminátu vyztuženého karbonem. Sedadlo má ručně vyrobenou dřevěnou konstrukci a je čalouněno lékařským vinylem. K výrobě dalších části bylo využito i 3D tisku. Elektromotor pak zvládne autíčko rozjet až na 16 km/h, z bezpečnostních důvodů ale bývá rychlost omezena na 6 km/h.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

včera | Vladimír Kadera | 2 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků