Elektrický pick-up Lordstown Endurance vznikl v rekordním čase. A nestojí moc!

Nový pick-up ujede na jedno nabití až 400 kilometrů. Vyjíždět bude ze stejných vrat, ze kterých vyjížděl před více jak padesáti lety Pontiac Firebird.

V budoucnu nás zcela určitě čeká souboj elektrických pick-upů, kterých se za poslední dobu objevilo opravdu dost. Aby toho nebylo málo, přihlásil se nyní ke slovu startup Lordstown Motors se svým očekávaným modelem Endurance. Výroba probíhá ve městě Lordstown v továrně, která dříve patřila koncernu GM. Vyráběly se zde třeba vozy Pontiac Firebird, Chevrolet Impala či GMC Vandura.

GM pomůže Hondě s vývojem nových elektromobilů. Výsledek hned tak neuvidíme

GM pomůže Hondě s vývojem nových elektromobilů. Výsledek hned tak neuvidíme

Vedení General Motors dokonce půjčilo startupu 40 milionů dolarů, aby od něj mohl továrnu odkoupit. Endurance je elektrický užitkový vůz s jedním elektromotorem v každém 20palcovém kole. Dokáže vyvinout výkon až 600 koní, vejde se do něj pět lidí, utáhne až 3400 kilogramů a maximální rychlost je elektricky omezena na 128 km/h.

Podle metodiky EPA ujede pick-up na jedno nabití 400 kilometrů. Bližší technické parametry ovšem značka nezveřejnila. Pick-up bude vybavený i moderními asistenčními systémy. Díky velmi lákavé cenovce 52.500 dolarů (1.253.000 Kč) má značka již vyprodaný první rok produkce, což je zhruba 14.000 aut. Pro srovnání uvedeme, že za podobné peníze je možné u nás koupit třeba plně vybavený RAM 1500 V8 HEMI.

Elektromobil Rivian se prý umí chovat jako tank. Ve videu ukazuje, co tím myslí

Elektromobil Rivian se prý umí chovat jako tank. Ve videu ukazuje, co tím myslí

Na Endurance je obdivuhodné, že vznikl za velmi krátkou dobu. Však i samotná automobilka je stará jen lehce přes rok. Jeho hlavními rivaly budou Tesla Cybertruck a Rivian R1T. Tesla si na produkci ještě počká a Rivian právě prochází testováním v poušti.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 4 příspěvky
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků