Elektrický Opel Combo-e Life uveze až 7 lidí. Vejde se do něj i surfařské prkno

Praktické MPV je nově k mání i jako elektromobil. Akumulátor skryje pod podlahu, dovnitř se vejde i surfařské prkno.

Elektrická technika koncernu PSA nově skončila i v odznakové verzi jejích modelů Citroën Berlingo a Peugeot Rifter, tedy Opelu Combo. O pohon se stará elektromotor s výkonem 100 kW (136 k) a točivým momentem 260 Nm. S ním Combo-e Life zrychlí na 100 km/h za 11,2 sekundy, jeho maximem je elektronicky omezených 130 km/h.

Baterie je uložena pod podlahou mezi nápravami, neubírá tak místo posádce. Má kapacitu 50 kWh a dle metodiky WLTP s ní teoreticky ujedete až 280 kilometrů. Můžete ji dobíjet stejnosměrně až 100 kW, v takovém případě jste na 80 % kapacity za půl hodiny. Dále lze nabíjet třífázově 11,2 kW palubní nabíječkou nebo jednofázově 7,4 kW.

Combo-e bude prodáváno ve dvou délkách, standardní pětimístná verze měří 4,4 metru a pojme 597 litrů nákladu, provedení XL je dlouhé 4,75 metru a dáte do něj až 850 litrů. Maximální kapacita je 2126 litrů pro krátké Combo-e a 2693 litrů pro dlouhé, nechybí možnost získat sklopné přední sedadlo spolujezdce kvůli přepravě dlouhých předmětů.

Elektrické MPV se chlubí také bohatou nabídkou asistenčních a bezpečnostních systémů: například čtení dopravních značek, systém pro udržení jízdního pruhu, automatické nouzové brzdění nebo asistenta pro sjíždění svahů. Užitečně se jeví také panoramatická parkovací kamera, na sypkém či kluzkém povrchu pak může přijít vhod elektronický systém kontroly trakce IntelliGrip s několika režimy. České ceny prozatím nebyly zveřejněny.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Váš názor Další článek: Citroën C3 Aircross prošel modernizací. Teď má ostřejší rysy a praktičtější vnitřek

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,