Elektrický Mini Cooper přichází z USA, svět asi nespasí

Společnost Hybrid Technologies vynalezla pozoruhodný způsob, jak být ohleduplný k přírodě. Tato nevadská společnost s bohatými zkušenostmi s podobnými technologiemi implantovala do Mini Cooperu eůlektrický pohon na sadu lithiových baterií.

Mini Cooper na baterky má maximální rychlost 130 km/h a odhadovaný dojezd na plné nabití činí přibližně 195 km. Kompletní nabití baterií zvládne akumulátor v průběhu 6 až 8 hodin. Emise jsou pochopitelně nulové.

Snad jediným záporem této srandy je cena 59 tisíc dolarů. Budoucnost podobných vozidel je při tak vysoké ceně více než nejistá. Když si vezmeme, že 1 galon benzinu stojí 3 dolary, je navrácení investice do tohoto pohonu odhadováno na 14 let, což výrazně převyšuje životnost baterií a v některých případech i životnost auta.

Společnost Hybrid Technologies si do budoucího roku určila za hlavní cíl proměnu rozšířených aut na hybridní, nebo čistě elektrické. Příští rok se dočkáme i Smartu ForTwo na elektrický pohon, jeho cena však rovněž nebude nízká, tedy zhruba 49 tisíc dolarů. Záchranu planety tak musíme nechat na těch, kteří nemají hluboko do kapsy.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků