Elektrický Mini Cooper přichází z USA, svět asi nespasí

Společnost Hybrid Technologies vynalezla pozoruhodný způsob, jak být ohleduplný k přírodě. Tato nevadská společnost s bohatými zkušenostmi s podobnými technologiemi implantovala do Mini Cooperu eůlektrický pohon na sadu lithiových baterií.

Mini Cooper na baterky má maximální rychlost 130 km/h a odhadovaný dojezd na plné nabití činí přibližně 195 km. Kompletní nabití baterií zvládne akumulátor v průběhu 6 až 8 hodin. Emise jsou pochopitelně nulové.

Snad jediným záporem této srandy je cena 59 tisíc dolarů. Budoucnost podobných vozidel je při tak vysoké ceně více než nejistá. Když si vezmeme, že 1 galon benzinu stojí 3 dolary, je navrácení investice do tohoto pohonu odhadováno na 14 let, což výrazně převyšuje životnost baterií a v některých případech i životnost auta.

Společnost Hybrid Technologies si do budoucího roku určila za hlavní cíl proměnu rozšířených aut na hybridní, nebo čistě elektrické. Příští rok se dočkáme i Smartu ForTwo na elektrický pohon, jeho cena však rovněž nebude nízká, tedy zhruba 49 tisíc dolarů. Záchranu planety tak musíme nechat na těch, kteří nemají hluboko do kapsy.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků