Elektrický Mini Cooper přichází z USA, svět asi nespasí

Společnost Hybrid Technologies vynalezla pozoruhodný způsob, jak být ohleduplný k přírodě. Tato nevadská společnost s bohatými zkušenostmi s podobnými technologiemi implantovala do Mini Cooperu eůlektrický pohon na sadu lithiových baterií.

Mini Cooper na baterky má maximální rychlost 130 km/h a odhadovaný dojezd na plné nabití činí přibližně 195 km. Kompletní nabití baterií zvládne akumulátor v průběhu 6 až 8 hodin. Emise jsou pochopitelně nulové.

Snad jediným záporem této srandy je cena 59 tisíc dolarů. Budoucnost podobných vozidel je při tak vysoké ceně více než nejistá. Když si vezmeme, že 1 galon benzinu stojí 3 dolary, je navrácení investice do tohoto pohonu odhadováno na 14 let, což výrazně převyšuje životnost baterií a v některých případech i životnost auta.

Společnost Hybrid Technologies si do budoucího roku určila za hlavní cíl proměnu rozšířených aut na hybridní, nebo čistě elektrické. Příští rok se dočkáme i Smartu ForTwo na elektrický pohon, jeho cena však rovněž nebude nízká, tedy zhruba 49 tisíc dolarů. Záchranu planety tak musíme nechat na těch, kteří nemají hluboko do kapsy.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků