Elektrický Mini Cooper přichází z USA, svět asi nespasí

Společnost Hybrid Technologies vynalezla pozoruhodný způsob, jak být ohleduplný k přírodě. Tato nevadská společnost s bohatými zkušenostmi s podobnými technologiemi implantovala do Mini Cooperu eůlektrický pohon na sadu lithiových baterií.

Mini Cooper na baterky má maximální rychlost 130 km/h a odhadovaný dojezd na plné nabití činí přibližně 195 km. Kompletní nabití baterií zvládne akumulátor v průběhu 6 až 8 hodin. Emise jsou pochopitelně nulové.

Snad jediným záporem této srandy je cena 59 tisíc dolarů. Budoucnost podobných vozidel je při tak vysoké ceně více než nejistá. Když si vezmeme, že 1 galon benzinu stojí 3 dolary, je navrácení investice do tohoto pohonu odhadováno na 14 let, což výrazně převyšuje životnost baterií a v některých případech i životnost auta.

Společnost Hybrid Technologies si do budoucího roku určila za hlavní cíl proměnu rozšířených aut na hybridní, nebo čistě elektrické. Příští rok se dočkáme i Smartu ForTwo na elektrický pohon, jeho cena však rovněž nebude nízká, tedy zhruba 49 tisíc dolarů. Záchranu planety tak musíme nechat na těch, kteří nemají hluboko do kapsy.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků