Elektrický Lucid Air zamířil k prvním zákazníkům. Rival Tesly má velké plány

Nadějná kalifornská značka oslavila předání prvních vozů speciální akcí pro majitele.

Americká společnost Lucid Motors poprvé odhalila svůj vlastní elektromobil Air už v roce 2016. Finální produkční verzi elegantního modelu nicméně představila až loni. Značka, která se na domácím trhu postaví hlavně proti Tesle, však může konečně slavit. První sériové vozy už totiž předala zákazníkům a další zájemci netrpělivě čekají.

Pro zhruba dvacítku prvních majitelů si Lucid připravil speciální akci Lucid Rally v ústředí společnosti v Newarku. Došlo zde ke skupinovému předání jednotlivých vozů, které byly úhledně vystaveny s velkými jmenovkami samotných majitelů. Celá skupina včetně šéfa značky Petera Rawlinsona se pak vydala na první hromadnou projížďku po okolí.

Lucid se staví do pozice prémiového zboží, které chce vedle dynamiky a dojezdu uhranout i luxusem na palubě. Jeho cílovou skupinou tak mohou být i zájemci o Porsche Taycan.

Uvedené varianty modelu Air Dream Edition Range a Performance používají 118kWh baterii, která má zajistit dojezd 836, respektive 758 kilometrů. Výkonu pak nemají majitelé elektromobilu v žádném případě málo – Dream Edition Range nabízí 933 koní (686 kW), zatímco Performance dokonce 1111 koní (817 kW).

Prémiové zboží potvrzuje i cenovka 169.000 dolarů (asi 3,7 milionu korun) za Dream Edition Range i Performance. Další zákazníci už přitom čekají na dodávky levnější specifikace Ground Touring za 139.000 dolarů (asi 3 miliony korun). Později nicméně uvede Lucid ještě dostupnější verze snižující cenovku na základních 77.400 dolarů (asi 1,7 milionu korun).

Domácí trh pak nevidí značka jako konečnou destinaci. S modelem Air chce v budoucnu zamířit i do Evropy, zatímco už pracuje i na projektu elektrického SUV Gravity.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Diskuze (2) Další článek: Škoda opět zdražuje. Kodiaqu připsala 64.000 Kč, Octavia překročila půl milionu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,