Elektrický Ford F-150 poprvé v akci. Pracant se nebojí ani vagónů o hmotnosti 453 tun

O plně elektrickém Fordu F-150 se mluvilo již dříve. Nyní už automobilka ukazuje schopnosti prototypu v akci.

Ford už dříve oznámil zájem o vstup na trh elektrických pick-upů a rovněž oficiálně potvrdil vývoj čistě elektrického modelu F-150. Sázka na nejpopulárnější pick-up v USA je zcela pochopitelná a kromě spalovacího motoru a hybridního ústrojí chce tedy Ford zákazníkům nabídnout i elektrický pohon.

Venku už je přitom prototyp elektrického F-150, jehož schopnosti nyní Ford ukazuje v krátké upoutávce. Už jsme viděli, jak elektromobily tahají dopravní letadla (naposledy třeba u Mini), americká automobilka však nyní předvádí svého elektrického pracanta jako zaměstnance železnice.

Toto je nový Ford pick-up. Nejezdí, ale i tak o něm bude vědět celý svět

Toto je nový Ford pick-up. Nejezdí, ale i tak o něm bude vědět celý svět

Že bude elektrický Ford F-150 slušným tahounem, který se nezalekne žádného přívěsu, tak demonstruje utáhnutím deseti železničních vagónů – příhodně naložených celkem 42 kusy dalších Fordů F-150. Ve výsledku bylo tedy za pick-up zapřaženo břemeno o celkové hmotnosti přes 453 tun. A elektromobil neměl s tímto zatížením samozřejmě žádný problém.

Na technické specifikace elektrického F-150 je zatím brzo. Ford však ujišťuje, že elektrická i hybridní varianta nabídne zákazníkům „stejnou odolnost, schopnosti a inovativní přístup, jaké se od modelu F-150 očekávají“. Datum premiéry také ještě neznáme, pravděpodobně ale přijede elektrický pick-up jako novinka modelového roku 2020.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

včera | Jan Mička | 38 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 70 příspěvků