Elektrický Ford F-150 poprvé v akci. Pracant se nebojí ani vagónů o hmotnosti 453 tun

O plně elektrickém Fordu F-150 se mluvilo již dříve. Nyní už automobilka ukazuje schopnosti prototypu v akci.

Ford už dříve oznámil zájem o vstup na trh elektrických pick-upů a rovněž oficiálně potvrdil vývoj čistě elektrického modelu F-150. Sázka na nejpopulárnější pick-up v USA je zcela pochopitelná a kromě spalovacího motoru a hybridního ústrojí chce tedy Ford zákazníkům nabídnout i elektrický pohon.

Venku už je přitom prototyp elektrického F-150, jehož schopnosti nyní Ford ukazuje v krátké upoutávce. Už jsme viděli, jak elektromobily tahají dopravní letadla (naposledy třeba u Mini), americká automobilka však nyní předvádí svého elektrického pracanta jako zaměstnance železnice.

Toto je nový Ford pick-up. Nejezdí, ale i tak o něm bude vědět celý svět

Toto je nový Ford pick-up. Nejezdí, ale i tak o něm bude vědět celý svět

Že bude elektrický Ford F-150 slušným tahounem, který se nezalekne žádného přívěsu, tak demonstruje utáhnutím deseti železničních vagónů – příhodně naložených celkem 42 kusy dalších Fordů F-150. Ve výsledku bylo tedy za pick-up zapřaženo břemeno o celkové hmotnosti přes 453 tun. A elektromobil neměl s tímto zatížením samozřejmě žádný problém.

Na technické specifikace elektrického F-150 je zatím brzo. Ford však ujišťuje, že elektrická i hybridní varianta nabídne zákazníkům „stejnou odolnost, schopnosti a inovativní přístup, jaké se od modelu F-150 očekávají“. Datum premiéry také ještě neznáme, pravděpodobně ale přijede elektrický pick-up jako novinka modelového roku 2020.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků