Elektrický busík od VW už má i svou užitkovou verzi. Voní motorsportem

Řada I.D. se podívá také do užitkové sféry. Buzz nebude jen funky retro MPV, ale i užitečným pomocníkem. Ukazuje to koncept v LA.

Některé zájmy automobilek abyste odhadovali z velkého odstupu, ovšem tady je příběh jasně nalajnovaný. Příští rok se zrodí podznačka Volkswagenu, řada I.D.. Sází na elektrický pohon založený na platformě MEB, čistý moderní design, prostornost a technologie autonomního řízení. Ovšem hatchback a SUV doplní v roce 2022 také van střední velikosti.

VW u nás začal prodávat elektrickou dodávku. Je drahá, ale dává smysl

VW u nás začal prodávat elektrickou dodávku. Je drahá, ale dává smysl

Volkswagen tím naváže na dlouhou tradici svých užitkových vozů, které díky původnímu busu dokázal přetvořit v až kultovní záležitost. Takový záměr známe už přes dva roky, kdy se světu odhalil koncept I.D. Buzz. Ten byl ovšem určen pro osobní přepravu. Barevný, proskleny, se sedačkami uvnitř a sufrovými prkny kolem dokola.

Ovšem nyní se na autosalonu v Los Angeles odhaluje užitková verze téhož, pojmenovaná jednoduše Cargo. Je stylizovaná jako doprovod závodního týmu na Pikes Peak, kde letos speciál Volkswagenu I.D. překonal rekord elektromobilů, i ten absolutní. Volkswagen k tomuto vozu chce nabídnout dvě verze. Liší se baterií o kapacitě 48 či 111 kWh.

Volkswagen představuje koncept menšího Amaroku. Říká mu Tarok

Volkswagen představuje koncept menšího Amaroku. Říká mu Tarok

Tyto akumulátory vždy krmí elektromotor o výkonu 150 kilowattů. Pohání zadní kola, což je krásný návrat k původní koncepci. Maximální rychlost elektrické retro dodávky činí 159 kilometrů za hodinu. Na základě kapacity baterií zvládne v kombinovaném režimu dle přísnější normy WLTP 322 či 547 kilometrů na jedno dobití. Přes rychlodobíječku o výkonu 150 kW má dobití z nuly na osmdesát procent zabrat jen půl hodiny. Dodávka dlouhá 5048 milimetrů uveze 798 kilogramů.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 71 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků