Elektrický Ariel Nomad je realitou. Britská značka s ním však nemá nic společného

Britská off-roadová hračka zahodila svůj motor od Hondy a zkouší čistě elektrické ústrojí. Je tu ovšem háček.

Přestože by tato cesta mohla malosériové britské automobilce Ariel dávat smysl – ostatně značka pracuje na vlastním elektrickém hyperautě – projekt terénního modelu Nomad poháněného elektromotory přichází možná trochu překvapivě od amerického giganta BorgWarner, který chce tímto směrem testovat a předvádět svou novou techniku.

Ford opět láká na Mustangem inspirovaný elektrický crossover. Jak ho pojmenuje?

Ford opět láká na Mustangem inspirovaný elektrický crossover. Jak ho pojmenuje?

BorgWarner je celosvětovým dodavatelem automobilových komponentů a technologií, přičemž jeho zaměření určitou dobu padá i na vývoj nových elektrických ústrojí ve spolupráci s jeho partnery. A právě „změť splašených trubek“ od Arielu si firma vybrala k zástavbě své nové techniky.

Prototyp s modře lakovaným rámem ukazuje BorgWarner pouze na jediné fotce a prozatím si firma drží i podrobnější technické údaje. Základem je ovšem dvojice elektromotorů, která nadále pohání zadní kola a nahrazuje původní čtyřválcovou jednotku od Hondy s výkonem 175 kW (238 koní).

Nissan testuje Leaf se dvěma elektromotory. Na všechna kola posílá 309 koní a 680 Nm

Nissan testuje Leaf se dvěma elektromotory. Na všechna kola posílá 309 koní a 680 Nm

Elektromotory nyní Nomadu zajišťují společný výkon 200 kW (272 koní) a energii berou z vodou chlazeného bateriového modulu o kapacitě 30 kWh. Součástí ústrojí je i funkce rekuperace energie při brzdění. Přesný dojezd elektrického Nomadu či jeho hmotnost po zástavbě baterií však firma zatím neupřesňuje. Stejně tak zatím neznáme dynamické schopnosti.

Off-roadovou hračku s otevřeným rámem si BorgWarner vybral pro jednoduchý přístup k uložení pohonného ústrojí a snadnou výměnu nutných součástek při testování. Ariel na projektu elektrického Nomadu s firmou žádným způsobem nespolupracoval. V této chvíli se tedy jedná výhradně o pojízdnou laboratoř a BorgWarner nezamýšlí nabízet konverze veřejnosti.

Galerie doplněna o standardní Ariel Nomad.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 73 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků