Elektrickou Kiu EV6 koupíte i on-line. Vůbec už tak nemusíte navštívit prodejce

Korejská značka v Česku pokračuje na vlně on-line prodeje a rozšiřuje nabídku i o svůj poslední elektromobil.

První cenovky nového elektromobilu EV6 nám Kia odhalila už letos v květnu. Hi-tech přístup novinky teď nicméně korejská značka potvrzuje i formou prodeje. Novinku totiž Kia zavádí do svého on-line prodeje. EV6 tak lze koupit rychle a pohodlně i bez toho, aniž by zájemce navštívil autorizovaného dealera.

Svou on-line prodejní platformu spustila Kia na svých stránkách letos v květnu. Nejprve tímto způsobem nabízela tři modely – elektrické e-Niro a plug-in hybridy Ceed Sportswagon PHEV a Niro PHEV. Mezi vozy „ihned k dispozici“ má nicméně nyní právě e-Niro a nejnovější EV6. S novým přírůstkem má platforma umožnit kromě výběru skladových vozů si zvolený model objednat přímo do výroby.

„EV6 za prvních pět měsíců od zahájení předprodeje eviduje již 18 závazných zákaznických objednávek bez toho, aby zákazník vůz reálně viděl, natož si vyzkoušel jízdní vlastnosti a jeho nabízené přednosti. Je pro nás proto logickým krokem EV6 začít nabízet v našem online tržišti,“ říká Kateřina Vaňková, tisková mluvčí Kia Czech.

„Přestože v online prostředí prozatím neevidujeme reálného kupce, víme, že zákazníci v online tržišti Kia tráví v průměru 10 a půl minuty, což je o 50 % více času než na jakékoliv jiné stránce. Drtivá většina návštěvníků navíc stránku ihned neopouští a pokračuje ve vyhledávání dalších informací o našich modelech a značce, což v mnoha případech vede k návštěvě autorizovaného dealera a reálnému prodeji,“ dodává.

On-line prodej začala Kia právě s nabídkou hybridů a elektromobilů, u kterých lze podle značky předpokládat, že zájemci formu prodeje upřednostní před tradiční formou pořízení nového automobilu. Virtuální prodej chce nicméně české zastoupení od příštího roku rozšířit i o vybranou nabídku skladových modelů se spalovacími motory.

Na cenovky a výbavu EV6 jsme se už podrobněji podívali. Výchozí model s jedním elektromotorem (125 kW/170 k) a baterií o kapacitě 58 kWh (dojezd asi 400 km) začíná od ceny 1.180.980 Kč.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Diskuze (52) Další článek: VW věří Škodě: Za vývoj platformy pro levná auta teď zodpovídá česká značka

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,