Elektrické Volvo XC90 vykresleno podle patentových snímků. Nově můžeme nakouknout i dovnitř

Nová a čistě bateriová generace nabídne uhlazené tvary a prvky pro snížení aerodynamického odporu.

Nedlouho po objevu obrázků v archivu evropského patentového úřadu zde máme představu grafiků u možné finální podobě nové generace prozatímní vlajkové lodi švédské značky. Prozatímní proto, že se zřejmě chystá ještě větší full size SUV – také s elektrickým pohonem. Novinka bude mít čelní masku bez vstupů vzduchu a mřížky, podobně jako aktuální XC40 a C40. Počítat zřejmě můžeme se zapuštěnými a výklopnými klikami.

Ohledně názvu zatím probíhají čilé spekulace. Volvo před nějakou dobou hlásilo, že přejde na slovní označení místo tradiční kombinace písmen a čísel – v souvislosti v SUV nové generace se nejčastěji objevuje slovo „Embla,“ nicméně v patentové přihlášce je vůz uveden jako EXC90. Uvidíme, které jméno nakonec dostane. Aktuální XC90 ale úplně nekončí, i po osmi letech od premiéry vypadá stále k světu a je pro něj připraven již druhý facelift.

V patentové přihlášce se také nově objevily prvky interiéru chystané novinky – u palubní desky si můžeme všimnout uprostřed uložené obrazovky orientované na výšku, jak je u aktuálních modelů značky zvykem. Po stranách ji doplňují dlouhé úzké mřížky, před hranou čelního skla vidíme otvor pro prvky průhledového displeje. Těšit se můžeme na elegantní tříramenný volant a také praktický středový tunel s několika schránkami a odkládacími poličkami.

Volvo

Volvo je švédský výrobce osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních strojů. Vznikl v roce 1915, od 1944 používá současný název.

V roce 1999 Volvo prodalo svoji divizi osobních automobilů Fordu. Ten ji v roce 2010 postoupil čínské společnosti Geely Automobile.

Volvo S90 • Volvo S60 • Volvo V60 • Volvo XC90 • Volvo XC60 • Volvo XC40

Diskuze (4) Další článek: Aero 50 Dynamik od Sodomky má nového majitele! V Americe se vydražila za 8,4 milionu korun

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz