Elektrické Volvo XC40 se poodhaluje na nových skicách. Pod kapotou má třicet litrů

Technická data si automobilka zatím schovává pod pokličkou. S detaily návrhů svého grafického oddělení ale tajnosti nedělá.

Čistě elektrickému Volvu XC40 jsme se podívali na zoubek již minulý týden, když jsme koukli na jeho konstrukci. Ta se totiž musela rozsáhle přepracovat z důvodu absence spalovacího motoru. Nárazové zóny tak musely být zpevněny novou strukturou podlahy, která chrání posádku v případě kolize. Že si s tím Volvo dává takovou práci je zcela logické… Je to přece Volvo.

Podvodem k vítězství: Volvo se svým 240 Turbo sprostě překroutilo pravidla ETCC

Podvodem k vítězství: Volvo se svým 240 Turbo sprostě překroutilo pravidla ETCC

K oficiální premiéře dojde ve středu 16. října. Švédská automobilka ovšem dva týdny předem odhaluje designové skici, které nám o autě napoví ještě víc. Vedle jiné přední masky (bez nasávacích otvorů), odhaluje novinka i zavazadlový prostor pod kapotou (30 litrů). Vzhledem k absenci spalovacího motoru se to dalo čekat. Nedáte sem mnoho věcí, ale taška s nákupem se vejde.

Šéf oddělení designu značky Volvo Robin Page věří, že díky uhlazené přední masce a absenci výfukových koncovek nabude malé SUV mnohem modernější vzhled. 

Vyladění od Polestaru už dostávají i Volva V60 a XC60. Hybridy nabídnou 415 koní

Vyladění od Polestaru už dostávají i Volva V60 a XC60. Hybridy nabídnou 415 koní

Elektrická verze XC40 bude také prvním Volvem s technologií ADAS (Advanced Driver Assistance System), což je nová souprava senzorů a radarů, které jsou vedle lepších funkcí bezpečnostních asistentů připravené pro další level autonomní jízdy. Až budou moct auta jezdit sama, chce být Volvo připraveno. Pokud Volvu zase „neukápne“ nějaká informace, počkáme si na další data až do premiéry.

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků