Elektrické Volvo XC40 se poodhaluje na nových skicách. Pod kapotou má třicet litrů

Technická data si automobilka zatím schovává pod pokličkou. S detaily návrhů svého grafického oddělení ale tajnosti nedělá.

Čistě elektrickému Volvu XC40 jsme se podívali na zoubek již minulý týden, když jsme koukli na jeho konstrukci. Ta se totiž musela rozsáhle přepracovat z důvodu absence spalovacího motoru. Nárazové zóny tak musely být zpevněny novou strukturou podlahy, která chrání posádku v případě kolize. Že si s tím Volvo dává takovou práci je zcela logické… Je to přece Volvo.

Podvodem k vítězství: Volvo se svým 240 Turbo sprostě překroutilo pravidla ETCC

Podvodem k vítězství: Volvo se svým 240 Turbo sprostě překroutilo pravidla ETCC

K oficiální premiéře dojde ve středu 16. října. Švédská automobilka ovšem dva týdny předem odhaluje designové skici, které nám o autě napoví ještě víc. Vedle jiné přední masky (bez nasávacích otvorů), odhaluje novinka i zavazadlový prostor pod kapotou (30 litrů). Vzhledem k absenci spalovacího motoru se to dalo čekat. Nedáte sem mnoho věcí, ale taška s nákupem se vejde.

Šéf oddělení designu značky Volvo Robin Page věří, že díky uhlazené přední masce a absenci výfukových koncovek nabude malé SUV mnohem modernější vzhled. 

Vyladění od Polestaru už dostávají i Volva V60 a XC60. Hybridy nabídnou 415 koní

Vyladění od Polestaru už dostávají i Volva V60 a XC60. Hybridy nabídnou 415 koní

Elektrická verze XC40 bude také prvním Volvem s technologií ADAS (Advanced Driver Assistance System), což je nová souprava senzorů a radarů, které jsou vedle lepších funkcí bezpečnostních asistentů připravené pro další level autonomní jízdy. Až budou moct auta jezdit sama, chce být Volvo připraveno. Pokud Volvu zase „neukápne“ nějaká informace, počkáme si na další data až do premiéry.

Volvo

Volvo je švédský výrobce osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních strojů. Vznikl v roce 1915, od 1944 používá současný název.

V roce 1999 Volvo prodalo svoji divizi osobních automobilů Fordu. Ten ji v roce 2010 postoupil čínské společnosti Geely Automobile.

Volvo S90 • Volvo S60 • Volvo V60 • Volvo XC90 • Volvo XC60 • Volvo XC40

TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

dnes | Jan Mička
TEST Hyundai Kona N 2.0 T-GDI 8DCT: Módní záležitost se vším všudy

Hyundai Kona N 2.0 T-GDI 8DCT

Když dělal Hyundai facelift modelu i30 N, nacpal jeho techniku rovnou i do crossoveru Kona. Tím rozšířil rodinu sportovních modelů o nového člena. Jak jezdí první sportovní SUV Hyundaie?

20.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 6 příspěvků
TEST Audi Q5 Sportback 40 TDI quattro: Stylu hodně, válců málo? Ne tak docela

Audi Q5 SB 40 TDI quattro

Stylovější souputník klasické Q5 útočí na city, ale použitelnost bere smrtelně vážně. Kompromisů má opravdu málo.

17.  10.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků