Elektrické SUV z Číny dorazí do Evropy ještě letos. Výroba probíhá navzdory koronaviru

Zatímco ostatní čínské automobilky jsou ve fázi příprav, čínský Aiways má již evropskou legislativu vyřešenou a letos nabídne zákazníkům na našem kontinentu elektrické SUV U5.

Čínský výrobce automobilů Aiways ukázal před nedávnem svůj elektromobil U5, se kterým se chystá vstoupit do Evropy. Výrobce uvádí, že nové SUV střední velikosti ujede na jedno nabití díky 63kWh baterii až 400 kilometrů. Nabídne také výkon 140 kW a 315 N.m točivého momentu. 

Prohlédněte si asi nejluxusnější minivan světa. Je určený pro bohaté Číňany

Prohlédněte si asi nejluxusnější minivan světa. Je určený pro bohaté Číňany

U5 mělo být hlavní hvězdou stánku Aiways na autosalonu v Ženevě, kde si jej měli evropští zákazníci prohlédnout. Ženeva se bohužel zrušila a první setkání tak neproběhlo. Vstup na trh však na sebe nenechá dlouho čekat. Aiways chce být totiž první. Evropští zákazníci si tak mohou u šanghajské automobilky vůz objednávat již od konce dubna.

Koronavirus má další dvě oběti. Autosalony v Paříži a Detroitu letos nebudou

Koronavirus má další dvě oběti. Autosalony v Paříži a Detroitu letos nebudou

Elektromobil bude zákazníkům nabízen pouze prostřednictvím samotné značky. Žádné zastoupení, leasingová společnost či jakákoliv třetí strana se tedy prodeje nebudou účastnit. Vůz bude zpočátku pronajímán formou operativního leasingu. Koupit půjde až později a cena by se měla pohybovat okolo jednoho milionu korun.

Produkce v čínské továrně se navzdory pandemii COVID-19 opět rozjela. Vozy určené pro Evropu se ale začnou vyrábět až v červenci. První zákazníci by se pak měli dočkat tento srpen. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

dnes | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
Dacia Duster na LPG vládne všem. Byl o ni největší zájem, porazila i novou Octavii

Nejčtenější testy roku 2020

Nikde není psáno, že největší zájem musí být o pecky za miliony. Letos to v redakčních testech všem nandala Dacia Duster na LPG!

19.  1.  2021 | Jan Mička | 158 příspěvků