Elektrické SUV z Číny dorazí do Evropy ještě letos. Výroba probíhá navzdory koronaviru

Zatímco ostatní čínské automobilky jsou ve fázi příprav, čínský Aiways má již evropskou legislativu vyřešenou a letos nabídne zákazníkům na našem kontinentu elektrické SUV U5.

Čínský výrobce automobilů Aiways ukázal před nedávnem svůj elektromobil U5, se kterým se chystá vstoupit do Evropy. Výrobce uvádí, že nové SUV střední velikosti ujede na jedno nabití díky 63kWh baterii až 400 kilometrů. Nabídne také výkon 140 kW a 315 N.m točivého momentu. 

Prohlédněte si asi nejluxusnější minivan světa. Je určený pro bohaté Číňany

Prohlédněte si asi nejluxusnější minivan světa. Je určený pro bohaté Číňany

U5 mělo být hlavní hvězdou stánku Aiways na autosalonu v Ženevě, kde si jej měli evropští zákazníci prohlédnout. Ženeva se bohužel zrušila a první setkání tak neproběhlo. Vstup na trh však na sebe nenechá dlouho čekat. Aiways chce být totiž první. Evropští zákazníci si tak mohou u šanghajské automobilky vůz objednávat již od konce dubna.

Koronavirus má další dvě oběti. Autosalony v Paříži a Detroitu letos nebudou

Koronavirus má další dvě oběti. Autosalony v Paříži a Detroitu letos nebudou

Elektromobil bude zákazníkům nabízen pouze prostřednictvím samotné značky. Žádné zastoupení, leasingová společnost či jakákoliv třetí strana se tedy prodeje nebudou účastnit. Vůz bude zpočátku pronajímán formou operativního leasingu. Koupit půjde až později a cena by se měla pohybovat okolo jednoho milionu korun.

Produkce v čínské továrně se navzdory pandemii COVID-19 opět rozjela. Vozy určené pro Evropu se ale začnou vyrábět až v červenci. První zákazníci by se pak měli dočkat tento srpen. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 62 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 50 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků