Elektrické SUV od Fordu se bude jmenovat Mustang Mach-E. Ano, Mustang…

S Mustangem bude mít společnou jen hrstku designových prvků, přesto má ale Ford o jménu svého nového elektrického SUV jasno.

Po řadě upoutávek a spekulací už máme jasno. Své elektrické SUV, které bude po designové stránce inspirované legendárním Mustangem, nenazve Ford pouze jménem Mach-E, ale plnohodnotně jej 18. listopadu odhalí jako Mustang Mach-E. O elektromobilu totiž automobilka mluví jako o „nejnovějším členovi rodiny Mustang“.

Nový Ford Kuga má české ceny. Na plug-in hybrid si připravte alespoň milion korun

Nový Ford Kuga má české ceny. Na plug-in hybrid si připravte alespoň milion korun

Kromě jména a designu odkazujícím na Mustang obdrží elektrické SUV rovněž ikonické logo běžícího Mustanga. Britský Autocar v kroku a slovech Fordu vidí i potencionální založení nové rodiny modelů, která právě legendu sporťáku využije jako odrazový můstek. Tento plán ovšem zůstává spekulací.

Premiéra Mustangu Mach-E tedy proběhne ještě před začátkem autosalonu v Los Angeles, který své brány otevře 22. listopadu. Hned po odhalení 18. listopadu Ford spustí předběžné objednávky na zaváděcí sérii First Edition pro trhy USA a Evropy. Cenu zálohy nicméně značka ještě nezveřejnila.

Mohli bychom oživit Capri, říká designér Fordu. Musí ale reflektovat dnešní dobu

Mohli bychom oživit Capri, říká designér Fordu. Musí ale reflektovat dnešní dobu

Do světa elektromobilů se nyní pouští čím dále více větších automobilek, které dosud s čistě elektrickými modely otálely. Stejně jako u Mazdy tak půjde v případě Fordu o jeho první od základu navržené elektrické auto určené pro masovou produkci. O samotné technice modelu však dosud nevíme vůbec nic.

S recyklováním a využíváním svých známých a starých jmen tedy Ford nekončí. Po uvedení nové generace Pumy, jakožto městského crossoveru, nedávno od automobilky zaznělo, že určitý základ má rovněž myšlenka návratu slavného jména Capri.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

dnes | Petr Schnagl | 1 příspěvek
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 141 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků