Elektrické SUV od Fordu se bude jmenovat Mustang Mach-E. Ano, Mustang…

S Mustangem bude mít společnou jen hrstku designových prvků, přesto má ale Ford o jménu svého nového elektrického SUV jasno.

Po řadě upoutávek a spekulací už máme jasno. Své elektrické SUV, které bude po designové stránce inspirované legendárním Mustangem, nenazve Ford pouze jménem Mach-E, ale plnohodnotně jej 18. listopadu odhalí jako Mustang Mach-E. O elektromobilu totiž automobilka mluví jako o „nejnovějším členovi rodiny Mustang“.

Nový Ford Kuga má české ceny. Na plug-in hybrid si připravte alespoň milion korun

Nový Ford Kuga má české ceny. Na plug-in hybrid si připravte alespoň milion korun

Kromě jména a designu odkazujícím na Mustang obdrží elektrické SUV rovněž ikonické logo běžícího Mustanga. Britský Autocar v kroku a slovech Fordu vidí i potencionální založení nové rodiny modelů, která právě legendu sporťáku využije jako odrazový můstek. Tento plán ovšem zůstává spekulací.

Premiéra Mustangu Mach-E tedy proběhne ještě před začátkem autosalonu v Los Angeles, který své brány otevře 22. listopadu. Hned po odhalení 18. listopadu Ford spustí předběžné objednávky na zaváděcí sérii First Edition pro trhy USA a Evropy. Cenu zálohy nicméně značka ještě nezveřejnila.

Mohli bychom oživit Capri, říká designér Fordu. Musí ale reflektovat dnešní dobu

Mohli bychom oživit Capri, říká designér Fordu. Musí ale reflektovat dnešní dobu

Do světa elektromobilů se nyní pouští čím dále více větších automobilek, které dosud s čistě elektrickými modely otálely. Stejně jako u Mazdy tak půjde v případě Fordu o jeho první od základu navržené elektrické auto určené pro masovou produkci. O samotné technice modelu však dosud nevíme vůbec nic.

S recyklováním a využíváním svých známých a starých jmen tedy Ford nekončí. Po uvedení nové generace Pumy, jakožto městského crossoveru, nedávno od automobilky zaznělo, že určitý základ má rovněž myšlenka návratu slavného jména Capri.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

včera | Petr Schnagl | 90 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků